Üst Kattan Su Akıyor Ne Yapılmalı? - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Üst Kattan Su Akıyor Ne Yapılmalı?

Üst Kattan Su Akıyor Ne Yapılmalı?

Apartman yaşamının en büyük problemlerinden bir tanesi üst kattan su kaçağı durumunun yaşanmasıdır. Su Kaçağının ortaya çıkması ve evin fiziksel olarak zarar görmesi günlük yaşamı derinden etkiler. Bu durumda üst kattan su kaçağı için müdahale konusunda ne tür alternatiflere başvurulması gerektiği değerlendirilmelidir.

Islak zeminlere komşu alanların tavanlarında görülen ıslaklık ve nemlenme üst kattaki komşunuzun tesisatıyla alakalı bir problem olduğunu gösterir. Lavabo, klozet ya da borularda meydana gelen sorunların tespiti amacıyla profesyonel desteğe başvurmak gerekir. Su kaçağı tespit cihazları kullanılarak gerçekleşen tespitler sayesinde sorunu kökten çözmek mümkündür. Siz de bu tür bir sorunla karşılaştığınızda nasıl hareket etmeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Üst Kattan Su Akması Durumunda Ne Yapmak Gerekir?

Üst komşunuzun tesisatından kaynaklanan su kaçaklarını fark etmeniz durumunda hızlıca aksiyon almanız gerekir. Aksi takdirde sızıntı daha geniş bir alana yayılarak karşılaşacağınız sorunları da büyütecektir. İşte üst kattan akan suya karşılık yapmanız gerekenler.

·      Komşunuzla iletişime geçerek su kaçağı nedeniyle yaşanan durumdan kendisini haberdar edin,

·      Su akıntısının durması için komşunuzdan temiz su vanasını kapatmasını isteyin,

·      Musluk ve vana diplerinden yaşanabilecek sızıntılara karşı bu noktaları kontrol edin,

·      Komşunuzun borulara zarar verebilecek olan gider tıkanıklık açıcı asit kullanıp kullanmadığını sorun,

·      Üst kat komşunuzun derz dolgularının kontrol edilmesini rica ederek su kaçağı konusunda tekrar sorun yaşamamak adına çözüm üretin.

Tüm bu aşamalar sizin için probleme yönelik en ideal çözüm olacaktır. Bu çerçevede su kaçağının neden olduğu soruların da üstesinden gelme şansına sahip olabileceksiniz.

Üst Kattan Su Sızıntısı Tespiti Nasıl Yapılır?

Üst kat komşunuzun su sızıntısına neden olacak bir uygulamaya başvurması sizin tarafınızda çok sonra fark edilebilir. Temizlik sırasında bilinçsiz ürün kullanımından kaynaklanacak olan sızıntıları tespit etmek adına nasıl bir yöntem izlemeniz gerektiğini bilmelisiniz. Böylelikle hem daha başarılı sonuçlara ulaşabilecek hem de soruna kısa sürede çözmeyi başarabileceksiniz.

Demirtürk tesisat firmasından herhangi bir kaçak olup olmadığını tespit etmek için cihazla su kaçağı tespiti hizmetinden faydalanmalısınız. Profesyonel ekibimiz tarafından sunulan hizmetler doğrultusunda kaçak tespit işlemlerini titiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gerek kameralı gerekse akustik dinleme cihazı ile gerçekleştirilen tespit işlemleriyle en başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Atık su tesisatında contaların erimesiyle borularda oluşan boşluklar su kaçağı probleminin başlıca nedenlerindendir. Bunun yanı sıra borunun yapısal olarak zarar görmesine neden olacak uygulamalar da su kaçağı durumunu gündeme getirir. Nedeni ne olursa olsun üst kattan su kaçağı durumunda profesyonel ekibimizden destek alabileceğinizi unutmamalısınız.

Akustik Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Üst kat komşunuzun neden olduğu su kaçağını noktasal olarak tespit etmek adına akustik cihazla kaçak tespiti gerçekleşir. Su sızıntısını kırmadan tespit etmek amacıyla dinleme cihazı kullanılmaktadır. Kullanılan dinleme cihazı su sızıntı sesinin tespitini sağlayarak kaçağın noktasal olarak belirlenmesini sağlar. Bu sayede çok küçük bir kısmın kırılmasıyla su kaçağının giderilmesi mümkündür.

Kamera ile Su Kaçağı Tespiti

Kamera ile su kaçağı tespit işlemleri tutarlılığı en fazla olan seçeneklerden bir tanesidir. Termal kamera kullanılması sayesinde suyun kaçak yaptığı nokta belirlenerek müdahale imkânı elde edilmektedir. Kırmadan su kaçağı tespit işlemleri için gerekli bu detay aslında çok yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Tutarlılığın fazla olması ve hızlı çözüm üretmesi bu yöntemi ön plana çıkarıyor.

 

Su Kaçağı Tespitinde Güvenilir Çözümler

Üst kat komşunuzun farklı nedenlerle yol açtığı su kaçağının sizi etkilemesine katlanmak durumunda değilsiniz! Su kaçağı tespitinde güvenilir çözümlerle yaşam alanınızda konforu sağlayabilirsiniz. Duvarlarınızın sararması ve boyanın dökülmesi gibi sorunların önüne geçmek adına tespit hizmetlerimizi değerlendirmelisiniz. Peki, bu süreçte size neler vadediyoruz?

Su kaçağı tespitinde profesyonel ekibimiz öncelikle fiziki kontroller yaparak sorunun kaynaklanabileceği bölgeleri değerlendirir. Daha sonra akustik ses cihazı ya da kameralı su kaçağı tespiti işlemleri gerçekleşir. Kırmadan gerçekleşen tespit işlemlerinden sonra sizin de onayınızla müdahale süreci başlar. Tespitin kırmadan ve nokta atışı olması sayesinde evinizin şantiye alanına dönüşmesine gerek kalmaz. Küçük bir kısmın kırılmasıyla başarılı bir tamir süreci gerçekleşir.

Tüm bu süreçler ve diğer hizmetlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz