Üst Kattan Neden Su Damlar? - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Üst Kattan Neden Su Damlar?

Üst Kattan Neden Su Damlar?

Üst kattan su neden damlar sorusu su kaçakları ile baş etmek durumunda kalan kişilerin sorduğu önemli sorular arasında yer almaktadır. Günümüzde birçok ev ve iş yerinde su kaçağı problemi meydana gelmektedir. Bu nedenle söz konusu kaçakların neden oluştuğunun bilinmesi ve profesyonel bir şekilde çözüm sunulması gerekmektedir. Şimdi gelin, su kaçağı nedenleri ile ilgili detaylı bir inceleme yapalım.

Göz ardı edildiğinde, küçük bir sızıntı veya damlama, potansiyel sağlık risklerinin yanı sıra maliyetli hasarlar da yaratabilir. Ancak erken yakalanırsa, sızıntıların neden olduğu hasarın çoğu önlenebilir. Su sızıntılarının en yaygın nedenlerine ve raylarındaki tesisat hasarını nasıl durdurabileceğinize göz atın.  

Korozyon 

Sızıntılar genellikle her ikisi de bir tesisatçının dikkatini gerektiren korozyon veya bozulmaya eşlik eder. Borularınızın paslanmaya başlamasının birçok nedeni vardır. Su kalitesiyle ilgili bir sorun, bir kimyasal reaksiyon veya sadece borularınızın yaşı, bunların tümü yaygın nedenlerdir. Eski evlerde bakır ve çelik boruların kullanılması nedeniyle pas hasarı riski özellikle yüksektir. Borularınızda paslanma başlarsanız veya suyunuzda metal parçaları veya tortu bulursanız, hemen bir tesisatçı araştırın. Korozyon zaten bir sızıntıya neden olmadıysa, sorun kontrol edilmediğinde daha da kötüleşecektir.

Sızıntıların diğer bir yaygın nedeni bozulma veya harekettir. Zamanla eviniz hareket eder ve temel oturur. Bu olduğunda, borularınız da dahil olmak üzere her şey hareket eder ve boruların kaymasına ve bazen ayrılmasına neden olur. En ufak bir ayrılık bile duvarlarınızın içinde sızıntılara neden olabilir. Bu nedenle su lekeleri fark ederseniz, bir tesisatçı ile iletişime geçerek durumu araştırın.

Su Basıncı

Yüksek su basıncı harika bir duş sağlayabilir. Ancak suyunuz borularınızın içine ne kadar sert vurursa, olası sızıntı riskiniz o kadar artar. Evinizdeki birden fazla armatürde sızıntı buluyorsanız veya yalnızca aralıklı olarak görünen sızıntılar fark ederseniz, su basıncı sorununuz olabilir. Yanlış basınç sadece sızıntılara neden olmaz, hatta aşırı durumlarda boruların patlamasına bile neden olabilir.

Düzensiz su basıncı da sızıntılara neden olabilir. Herhangi bir sürekli yüksek ve düşük akış boruları zorlayabilir. Çok yüksek bir basınç seviyesinde borulardan çok hızlı bir şekilde çok fazla su zorlanırsa, boruları daha fazla çatlatabilir ve hızlı bir şekilde felakete yol açabilir. Bu nedenle, basıncınızla ilgili endişeleriniz varsa veya sızıntı olduğunu fark ettiyseniz, bir tesisatçıya basıncı test ettirin ve gerekli ayarlamaları yapın.

Tıkanma

Tıkanma acil bir tehdit gibi görünmese de bazıları boruların taşmasına ve hatta patlamasına neden olabilir. Herhangi bir tıkanıklığın arkasında basınç artacak ve tıkanmanın ne kadar ciddi olduğuna bağlı olarak potansiyel olarak yapısal hasara yol açacaktır. Ayrıca, tıkanıklık, ev kimyasalları gibi aşındırıcı maddelerle karıştırılırsa, borularınızın zarar görmesini hızlandırabilir.

Tıkanmaların oluşmasını önlemek için borularınıza saç kapanı takmayı düşünün ve her zaman gidere ne koyduğunuzun farkında olun. Sızıntınızın bir tıkanıklıktan kaynaklanabileceğini düşünüyorsanız, araştırmak için bir tesisatçı çağırmanız gerekebilir. Birçok tıkanıklık, kanalizasyon bağlantıları ve kökleri nedeniyle gizlidir ve bu da kendi başınıza düzeltmenizi imkansız hale getirir.

Su Kaçağı Nasıl Tespit Edilir?

Su kaçaklarının profesyonel bir şekilde tespit edilmesi gerekmektedir. Bunun içinde en önemli husus kırmadan su kaçağı tespitidir. Kırmadan, kamera ve teknolojik cihazlar ile gerçekleştirilen su kaçağı tespitleri son derece kısa bir süre içerisinde bu sorundan kurtulmanızı sağlayacaktır. Bu noktada detaylı bir şekilde bilgi almak için Demirtürk tesisat firmamız ile iletişime geçmeniz yeterlidir.

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz