Tuvaletten Alt Kata Su Akıyor - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Tuvaletten Alt Kata Su Akıyor

Tuvaletten Alt Kata Su Akıyor

Banyoya girip klozetin etrafında bir su birikintisi fark etmek normal değil. İlk başta, bunun bir sızıntı olduğunu düşünebilirsiniz, bu yüzden onu silip gününüze devam edersiniz. Ancak, su geri dönmeye devam ederse, görmezden gelmeyin. Tuvalet ve banyo alanları ıslak zemin dediğimiz yerlerdir. Ev ya da işyerlerindeki soğuk su ve sıcak su boruların geneli tuvalet ve banyoların içinden geçmektedir. Tesisatın zamanla zayıflaması, şebeke basıncının fazla gelmesi boruların çatlamasına ve patlamasına neden olmaktadır. Tuvaletinizdeki fayansların arasına su girmeye başladığında alt kat komşunuza su akmaya başlar.

Pis su tesisatı için Demirtürk tesisat kameralı sistemle görüntüler, temiz su tesisatı içinde dinleme cihazıyla noktasal tespit yapar. Tuvaletin neden sızdırdığını bulmak ve banyo zeminine zarar vermemek ve küf oluşumunu davet etmekten kaçınmak için sorunu mümkün olan en kısa sürede onarmak önemlidir. Sızdıran tuvaletinizi düzeltmek için bir tesisatçıyı aramadan önce yapmanız gerekenler:

Tuvaleti Kullanmayı Bırakın

Sızıntının kaynağını tam olarak belirleyip tamir etmek için adımlar atana kadar, sızıntı yapan bir tuvaleti sifonu çekmekten kaçının. Bunu yapmak sızıntıyı daha da kötüleştirebilir veya tuvaletinizin etrafındaki zemine daha fazla zarar verebilir.

Tuvaletin arkasındaki duvardaki vanayı çevirerek suyu kapatmak da akıllıca olur. Suyu tanktan çıkarmak için son bir yıkama yapın. Bu işlem zemine sızan suyu silin ve sızıntıyı giderene kadar tuvaleti tekrar kullanmayın.

Cıvatalarını Kontrol Edin

Gevşek veya kırılmış cıvatalar tuvalet contasını kırabilir ve sızıntıya neden olabilir. Neyse ki, bu düzeltilmesi kolay bir sorundur. İlk olarak, bir tarafa kaymışsa tuvaleti yeniden konumlandırın. Ardından, tuvaleti zemine bağlayan T cıvatalarını sıkın. Altlarındaki cıvatalara erişmek için dekoratif plastik kapakları çıkarmanız gerekebilir. Cıvatalar kırılırsa veya dönmeye devam ederse, bunları değiştirmeniz gerekecektir.

Klozet ve Tank Arasındaki Bağlantıları Kontrol Edin

Cıvataları bir sorun değilse, kontrol edilecek bir sonraki yer, klozetin depoyla buluştuğu yerdir. Tankın içine lastik rondelalar takılmış olarak, ikisini birbirine bağlayan iki veya üç cıvata bulmalısınız. Zamanla cıvatalar gevşeyebilir veya rondelalar aşınarak depodan ve tuvalet tabanının etrafındaki havuzdan su sızmasına neden olabilir.

 

Ayarlanabilir bir anahtarla tankın altındaki cıvata somunlarını sıkarak başlayın. Somunlar dönmeye devam ederse, onları tankın içinden sıkmayı deneyin. Tüm bağlantılar sıkı görünüyorsa ancak tank hala sızdırıyorsa, su geçirmez bir contayı eski haline getirmek için rondelaları değiştirin.

Tuvaleti Çatlaklar İçin Kontrol Edin

Son zamanlarda tuvaletinize bir şey mi düştü? Yeterince yüksek bir darbe, hazneyi veya tankı çatlatabilir ve zemine sızmasına neden olabilir. Bu senaryoda, tek seçeneğiniz tuvaleti değiştirmek.

Balmumu Halkasını Kontrol Edin

Sızıntı sadece tuvaleti sifonu çekerken mi oluyor? Bu muhtemelen klozet tabanının altındaki balmumu halkasının aşındığı anlamına gelir. Eğer öyleyse, değiştirmeniz gerekecektir. Bu, altındaki balmumu halkasına erişmek için tuvaleti yerden kaldırmayı içerir.

Onarımı kendiniz denemek istiyorsanız, şu adımları izleyin:

Yeni bir ağda halkası satın alın: Hırdavatçıya gidin ve yeni bir ağda halkası alın. Tuvalet tabanının bir resmini getirin, böylece bir çalışandan uygun değiştirmeyi bulma konusunda yardım isteyebilirsiniz.

·      Tuvaleti hazırlayın: Henüz yapmadıysanız, tuvaletin arkasındaki suyu kapatın ve suyu tanktan çıkarmak için sifonu çekin. Ardından, kalan suyu mümkün olduğunca çıkarmak için kaseyi daldırın.

·      Tuvaleti yerden kaldırın: Su besleme hattını tuvaletten ayırın. Ardından, tişört cıvatalarını sökün. Başka bir kişinin yardımıyla tuvaleti flanştan ve tahliye borusundan yavaşça kaldırın. Tuvaleti yakınına yan yatırın.

·      Hasarlı mum halkasını çıkarın: Tahliye borusunun ağzında çatlamış ve bozulmuş olabilecek bir mum halkası görmelisiniz. Kalıntıları ufalamak için bir macun bıçağına ihtiyacınız olabileceğinin farkında olarak çıkarın. Bertaraf için hazır bir çöp torbası bulundurun.

·      Yeni mum halkasını takın: Mum halkasını flanşın üzerine yerleştirin ve yeni T cıvatalarını yerine vidalayın. Eskiler hala iyi durumdaysa, bunları kullanmaktan çekinmeyin.

·      Tuvaleti yeniden takın: Bir yardımcı alın ve tuvaleti tahliye borusunun üzerine kaldırın. T cıvata deliklerini yerden çıkan cıvatalarla hizalayın ve sıkı bir sızdırmazlık oluşturmak için tuvaleti yeni mum halkasının üzerine bastırın. Tuvaleti ortalayın ve düzleştirin ve ardından tişört cıvatalarını sıkın. Su hattını yeniden bağlayın, su akışını eski haline getirmek için valfi çevirin ve tankın dolmasına izin verin. Son olarak, kalan sızıntıları kontrol etmek için tuvaleti yıkayın.

·      Tuvalet tabanını kalafatlayın: Bu son adım bir sızıntı bariyeri değildir - bunun yerine, gelecekteki sızıntıların gelişmemesi için tuvaleti yerinde tutmanın bir yoludur. Kalafat ayrıca diğer kaynaklardan gelen suyun klozet tabanının altına sızmasını ve komplikasyon oluşturmasını da önler.

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz