Tuvalet Dolu Su Geri Taşıyor - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Tuvalet Dolu Su Geri Taşıyor

Tuvalet Dolu Su Geri Taşıyor

Tuvalet, pis suların ve insan dışkısının biriktiği yer olarak yaşam alanında temizliğine en çok önem verilen alanlardan bir tanesi. Temizlik konusunda tuvaletin hassasiyetle ele alınan bir yer olmasına rağmen zaman zaman pis suyun taşması ve giderden akmaması durumları ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunun temelinde bir tıkanıklık vardır. Ancak tıkanıklığı çözmek ve hijyenik anlamda yaşanan durumları ortadan kaldırmak adına profesyonel destek almak gerekir. Tuvaletlerde taşma sorunu genellikle bina önündeki rögarın tıkanmasından ya da diğer dairelerdeki tıkanan boru hatlarından meydana gelebilir, böyle bir durumda öncelikle bina yöneticinize durumu bildirmeniz gerekmektedir. Tıkanma rögardan kaynaklanan bir durumsa, tıkanıklık açma cihazları ile müdahale edilmesi gerekmektedir. Binanızda alt katta oturuyorsanız ve sizin üstünüzde oturan komşularınız tuvalet, banyo veya lavaboyu kullandığında sizin dairenizden su çıkıyor ise, sizin gider borularınızın tıkalı olduğu anlaşılır. Tuvalet giderlerinizde tıkanma olduğunda lavabo, duş gideri ve yer süzgeçlerinden de pis su çıkabilir, bütün giderler tek bir hat üzerine bağlı olduğu için küçük bir tıkanıklık olsa bile bütün giderlerden pis su gelebilir. Böyle durumlarda tuvalet tıkanıklığı ( Klozet, pisuvar, yer taşı), lavabo tıkanıklığı, mutfak gideri tıkanıklığı ve her türlü boru tıkanmaları, kameralı cihazlar ve robot cihazlar ile sorunuzu en kısa sürede çözüyoruz.

Tuvalet tıkanıklığının neden olduğu problemleri ortadan kaldırma ve soruna yönelik daha başarılı bir çözüm üretmek adına titiz bir kullanım gerekmektedir. Bu çerçevede ‘tuvalet neden tıkanır?’ sorusuna cevap vermek önem taşır. Siz de bir tüketici olarak tuvalet tıkanması sorununu yaşamamak adına bu çok önemli detayı dikkate almak durumundasınız.

Tuvalet Neden Tıkanır?

Tuvalet tıkanıklığının meydana gelmesinde genellikle tüketici hatalarının etkisi büyük olur. Çünkü tuvalete atılan unsurlar arasından tıkayıcı özellikli olanlar akışı engeller. Bu da genel anlamda tuvalet tıkanıklığı problemlerinin temelini oluşturmaktadır. Aşağıda sıralanan tuvalet tıkanıklığı ile alakalı detayları inceleyerek tuvalet tıkanmasına neden olan faktörleri öğrenebilirsiniz.

·      Tuvalet kâğıdı, peçete ve diğer suda çözünemeyen unsurların tuvalete atılması,

·      Mutfak tellerinin gidere kaçması,

·      Saç, kıl ve tüylerin giderde birikmesi,

·      Katı cisimler ve suda erimeyen unsurların gidere atılması,

·      Tel, askılık ve diğer keskin aletlerin borulara zarar vermesi,

·      Beton kalıntıları ve toprak birikintisinin gidere akması.

Tüm bu faktörler tuvalet tıkanması sorununa neden olan durumlar arasındadır. Bu çerçevede tuvalet tıkanmışsa sorunu çözmek adına profesyonel bir hizmet almak gerekir. Demirtürk tesisat firmamız tarafından size sunulan profesyonel tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerinin neler olduğuna bir göz atın!

Tuvalet Tıkanırsa Ne Yapılmalıdır?

Tuvalet tıkanıklığı durumunda tüketicilerin karşı karşıya kalacakları en ciddi problemlerden bir tanesi de nasıl bir yol haritası izleyecekleridir. Profesyonel bir destek almadan önce sorunu daha çetrefil bir noktaya taşımamak adına aşağıdaki adımları izlemek sağlıklı olacaktır. 

·      Tıkanıklık durumunda tuvaleti kullanmayı bırakın ve ekstradan su dökmeyi denemeyin,

·      Giriş katta yaşıyorsanız üst kattaki komşularınızı uyararak pis su giderine bir süre su dökmemelerini rica edin,

·      Kanalizasyon sisteminde bir sorun varsa yaşadığınız bölgedeki ilgilileri haberdar edin,

·      Borulara zarar vermeyecek şekilde gideri açmak adına pompa ya da ucu sivri ama bez bağlanmış bir unsurla gideri yoklayın,

·      Su birikintisinin fazla olmadığı durumlarda kimyasal maddeler kullanarak tıkanıklığı açmayı tercih edin.

Her bir adım tuvalet tıkanması sorununa yönelik başarılı konulardır. Bu nedenle de rastgele bir tuvalet tıkanıklığı açma sürecindense titizliği ve profesyonelliği ön planda tutmak çok daha özeldir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanması yaşanan ortamlarda hijyen olmaması doğalken hijyenden önce düşünülen temel husus tıkanıklığın yaşam alanına zarar vermemesidir. Bu çerçevede tuvalette görülen tıkanıklıkların üstesinden gelmek adına profesyonel destek talep etmeniz şart. Tuvalet tıkanıklığı konusunda kendi başınıza bir çözüm üretebiliyor olsanız da bu kesin çözüm olmayacaktır. Çünkü tıkanıklık açma hizmeti sadece suyun akmasını değil gideri tıkayan unsurların da olabildiğinde çıkarılmasını sağlar.

Profesyonel ve teknoloji odaklı bir hizmet olarak değerlendirilen tuvalet tıkanıklığı açma konusunda nasıl bir hizmet sürecinin sizi beklediğine daha yakından göz atabileceksiniz. İşte tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerine dair en çok merak edilenler!

Profesyonel Tuvalet Tıkanıklığı Açma Hizmeti

Profesyonel tuvalet tıkanıklığı açma hizmetlerinden faydalanarak tıkanma sorununa daha akılcı bir çözüm getirmek mümkün! Bu çerçevede hem daha başarılı sonuçlara ulaşabilir hem de tuvalet tıkanmasının neden olduğu problemleri çözebilirsiniz.

Ekibimizden destek alarak tuvalet tıkanması sorununu gidermek istediğinizde robotla tıkanıklık açma süreci başlar. Kullanılan robot gidere sarkıtılarak buradaki tıkayıcı malzemelerin alınmasını ve suyun akışını sağlar. Bir yaya benzeyen kısmıyla döne döne çalışan robot sayesinde gider tıkayıcı unsurlar alınır. 

Suyun akmasını ve sorunun ortadan kalkmasını sağlayan bu yöntem sayesinde hem hijyenik hem de kullanışlı bir çözüm ortaya çıkar. Özellikle de tuvalet tıkanıklığının yaşandığı alanlarda tercih edilen bu yöntem sayesinde kalite odaklılığı yakalamak mümkün olacak. O halde vakit kaybetmeden Demirtürk tesisat ile iletişime geçebilir ve size en uygun hizmete kapı aralayabilirsiniz. Tuvalet giderinde ortaya çıkan su taşması sorunundan bu kapsamda kurtulabilirsiniz.

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz