Tıkalı Gider Açma - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Tıkalı Gider Açma

Tıkalı Gider Açma

Tüm sıhhi tesisat sistemlerinde tıkanıklık oluşur. Bundan kaçınmanın bir yolu yoktur. Size mutfak lavabosu, küvet, tuvalet ve yer giderindeki inatçı tıkanıklıkları nasıl temizleyeceğinizi ifade edeceğiz. Ev ya da iş yerlerinizdeki pis su borularının tıkanmasını ileri teknoloji cihazlar, kamera görüntüleme sistemi ile su tıkanıklığının noktasal yer tespitini yapıyoruz. Özel kanal açma robotları ile hiçbir yere zarar vermeden kısa sürede tıkalı gider açma işlemini yapıyoruz. Açma işleme bittikten sonra pis su borularının içlerine kamera ile bakarız içlerinde pislik kaldı ise basınçlı su makinesi ile borularınızı ilk günkü gibi yapıyoruz. Tıkanıklık açıldıktan sonra, kameralı görüntüleme cihazı ile kontrol yapıyoruz sizlere de gösteriyoruz. Böylece tıkanıklığın tamamen açıldığına emin oluyoruz. Pis su borularında başka bir sorun tespit edersek problemleri ayrıntılı şekilde kayıt altına almaktayız.

Rapor halinde müşteriye sunuyoruz. Pis su borularından kaynaklanan problemlerin giderilmesi için ayrıca fiyat teklifi verilir. Kabul edilmesi halinde onarım işlemi yapılır.

Bu kanıtlanmış teknikler neredeyse her türlü tıkanıklığı giderecektir. Birkaç denemeden sonra bir tıkanıklığı gideremezseniz, yenilgiyi kabul ettiğinizden emin olun ve Demirtürk tesisat ile iletişime geçin. 

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvaleti bir pistonla zorlamaya çalışmak genellikle sorunu daha da kötüleştirebilir. Bunun yerine, bir conta oluşturun ve keskin bir şekilde geri çekmeden önce pistonu yavaşça aşağı bastırın. Emme, tıkanıklığın yeniden hazneye doğru çekilmesine, tıkanıklığın kırılmasına ve yerçekiminin devralınmasına yardımcı olabilir.

İnatçı tıkanıklıklar için bir piston işe yaramayabilir. Bunun yerine, klozet burgu adı verilen bir alet klozetin içine sığar ve kullanıcının kaplamayı çizmeden tuvaletten bir kablo beslemesini sağlar. Bu helezonlar, takunyaları kırabilir veya takunyayı takabilir ve onu kaseden geri çekebilir.

Lavabo Lavabosu Nasıl Açılır?

Pistonlar lavaboları açmada mükemmeldir, ancak doğru tekniği kullanmak önemlidir. Tüm kurallara uygun lavabo lavabolarında kenardan bir inç kadar taşma vardır ve dalma genellikle tıkanıklığı zorlamak yerine taşma yoluyla geri gelen basınçla sonuçlanır. Hidrolik basınçtan yararlanmak için daldırırken bu deliği bir bez ve el basıncıyla kapatın.

Piston işe yaramazsa, bir tel tahliye yılanı kullanmak gerekebilir. Bir tahliye yılanı kullanmak için, lavabodaki açılır tertibatı çıkarın ve kolu çevirerek kabloyu tahliyeye yavaşça besleyin. Yılan biraz ilerleme kaydettikten sonra yılandan biraz daha tel ilerletin ve devam edin. Bu, tıkanıklığı kıracak ve borunun içinden itecektir.

Çift lavabolu banyolarda, lavabo giderleri genellikle T veya Y bağlantı parçasında bir araya gelir. T bağlantı elemanlarına sahip lavabolarda, bir lavabo giderinden beslenen bir yılan, giderden tıkanıklığa doğru akmak yerine borulardan geçerek diğer lavaboya girebilir. Bu durumlarda, T'yi kesmek, tahliyeyi sıkıştırmak ve ardından bağlantı parçasını Y tipi bağlantı parçasıyla değiştirmek gerekebilir.

Küvet Nasıl Açılır?

Bir duş giderini daldırırken, lavabolarda olduğu gibi aynı kural geçerlidir: taşmayı kapatın. Taşmayı kapatmanın en kolay yolu, kapağı çıkarmak, deliğin üzerine bir bez yerleştirmek ve el basıncı uygulamaktır. Bu, pistonun tahliye sistemindeki basıncı oluşturmasını ve umarım tıkanmayı geçmesini sağlar. Ancak bir piston çalışmadığında, bu taşma başka bir amaca hizmet eder. Bu durumda, yılanı taşma açıklığından ve drenaj sistemine doğru besleyin. Taşma tarafından sağlanan rota, T tahliyesinin neden olduğu dar dönüşten kaçınarak tuzağa düz bir atıştır. 

Drenaj Borusu Nasıl Açılır?

Lavabolar, tuvaletler ve duşlar daha büyük tahliye borularına girer ve bu borular bazen tıkanır. Bununla birlikte, kod, her yön değişikliğinde bir temizleme tertibatının kurulmasını belirtir. Sadece bir pense veya bir anahtarla kapağı çıkarın ve tıkanıklığı temizlemek için bu erişimi kullanın.

Bir boruyu açmanın bir yolu, daha büyük bir tel yılan kullanmaktır. Bu yılanlar daha güçlü, daha uzundur ve genellikle tıkanıklığı kırmak veya çıkarmak için kancalamak için daha agresif ipuçları içerir. Sadece tel yılanı giderden geçirin ve tıkanıklık temizlenene kadar ilerletmeye devam edin. Yine de önemli bir ipucu: Mümkünse, tahliyeyi kapatırken borulardan su akıtın. Bu, yeni gevşetilen birikimin tekrar yerine oturmak yerine sistemden akmasını sağlayacaktır.

Ayrıca tıkanıklıkları temizlemek için hidrolik kuvvet kullanan kanal temizleme balonları da vardır. Bu lastikli keseler bir hortumun ucuna takılır ve bir temizleme boşluğunun içine sığar. Hortum mesaneyi doldururken, boruyu kapatmak için genişler. Mesanenin ucunda, drenaj borusuna su fışkırtan bir delik vardır ve tıkanıklık ileri ve sistemden başka gidecek bir yer kalmayana kadar basınç uygular. Bu sistemin potansiyel olarak eski borulara zarar verebileceğini unutmayın.

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz