Su Tesisatında Kaçak Olduğunu Nasıl Anlarım? - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Su Tesisatında Kaçak Olduğunu Nasıl Anlarım?

Su Tesisatında Kaçak Olduğunu Nasıl Anlarım?

Su kaçağı belirtileri pek çok birey gibi sizin de üzerinde en çok durduğunuz konulardan bir tanesidir. Tesisatta ortaya çıkabilecek problemler ve kaçağın neden olacağı sorunların üstesinden gelmek adına siz de en ideal çözümlerden faydalanmayı deneyebilirsiniz. Ancak öncesinde su kaçağı nedir? Su kaçağı belirtileri nelerdir? Gibi birbirinden önemli soru işaretine cevap vermek gerekir. 

Su Kaçağı Nedir?

Su, insan yaşamının hemen her anında kullanılan oldukça değerli bir husustur. Suyun kullanımı yoğunlaştıkça su kaynaklı problemlerle karşı karşıya kalmak da yaygınlaşır. Bu nedenle de kaçağın ne olduğunu değerlendirmek gerekir. Su kaçağı, tesisatta ortaya çıkan bir problem nedeniyle suyun sızmasıdır. Yaşam alanında çeşitli olumsuzluklara neden olan su kaçağının maddi anlamda da bir yük getirdiğinden söz etmek gerekir. Bu çerçevede su kaçağı ile alakalı bütün detaylara bir göz atmakta yarar vardır. 

Su Kaçağı ile İlgili En Yaygın Belirtiler

Su sızıntısı ya da kaçağının görülme sıklığı yaşam alanlarında oldukça yaygındır. Bu nedenle de tüketicilerin hangi belirtileri dikkate alarak hareket etmeleri gerektiğine bir göz atmak gerekir. Böylelikle su kaçağının daha basit bir şekilde saptanması kolay olacaktır. İşte su kaçağının varlığı konusunda şüphe uyandırması gereken en önemli belirtiler.

Fayans Derz Boşluklarında Sararma

Fayanslar arasında inci bir çizgi şeklinde bulunan derzler görsel anlamda oldukça önemli detaylardır. Ancak derzlerin görsel manada başarılı birer detay olması kadar su kaçağıyla alakalı belirtiler arasında da yer aldığını ifade etmek gerekir. Derzlerde herhangi bir sararma olması suyun buradan sızdığını ve zamanla iz bıraktığını gösterir. Pek çok tüketici için ıslak alanlarda bulunan derzleri kontrol etmek akla gelmez. Ancak fayans arasındaki bu çok önemli detaylar sayesinde başarılı sonuçlardan fayda sağlamak mümkün olmaktadır. 

Duvarlarda Kabarma

Su kaçağının varlığını değerlendirmek adına su tesisatının geçtiği her noktayı değerlendirmek gerektiği unutulmamalıdır. Duvarlarda kabarma ortaya çıkması tesisat borularında bir sızıntının varlığını gösterir. Genellikle boyanın kabardığı düşüncesiyle göz ardı edilen duvar kabarması nemli ve su lekesi şeklindeyse bir su kaçağı durumu ile karşı karşıyasınız demektir. Görsel anlamda fark edilmesi oldukça kolay olan su kaçağının dokunarak da fark edilmesi çok basittir. Bu nedenle de doğru çözümlerden faydalanarak kaliteli bir alternatifle hareket etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Muslukların Kapalı Olmasına Rağmen Su Sayacının Dönmesi

Evinizde su kaçağı olduğu düşüncesiyle hareket etmek istiyorsanız dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan bir tanesi su sayacıdır. Pek çok tüketici su kaçağını fark edemese de bir kaçağın varlığını tespit etmek amacıyla bütün muslukları kapattıktan sonra su sayacını kontrol etmelisiniz. Sayaç dönmeye devam ediyorsa evde bir kaçaktan söz edilebileceği unutulmamalıdır. Özellikle de su kaçağının nasıl tespit edilmesi gerektiğini düşünemeyen tüketiciler için su sayacı kontrolü ideal bir çözüm olacaktır.

Yüksek Gelen Su Faturası

Su faturası, aylık harcamalarınızdan bir tanesi olarak kabul edilse de su faturasının belli bir standartta olması gerekir. Harcamanızda çok aşırı bir değişim olmadığından +-10 liralık bir değişim makul görülebilir. Ancak su harcamanızda bir değişiklik olmamasına ve su fiyatlarında değişiklik yapılmamasına rağmen su faturanız çok yüksek geliyorsa bir su kaçağından söz etmek yüksek ihtimaldir. 

Su faturanızın aşırı yüksek gelmesi halinde kaçak ihtimalini göz önünde bulundurarak kaliteli bir sürece kapı aralayın. Alacağınız profesyonel destek sayesinde su kaçağının neden olacağı problemlerden de kurtulun.

Kombinin Bar Seviyesinin Sürekli Düşmesi

Kombiniz çalışır haldeyken su kaçağının bulunması bar göstergesinin sürekli olarak düşüş göstermesine neden olur. Su kaçağı ihtimalini değerlendirmek adına en önemi göstergelerden bir tanesi olarak kabul edilebilecek olan bar göstergesini düzenli aralıklarla değerlendirerek beklentilerinize uygun bir çözüme ulaşabilirsiniz. 

Tüm bu belirtiler gerçekleştiğinde ve su kaçağının varlığı konusunda kesin kanaat getirdiğinizde profesyonel bir su kaçağı giderme hizmeti tercih etmelisiniz. Kaçağın nerede olduğu ve ne tür problemlere yol açtığına dair çözümler geliştirilecektir. Üstelik alacağınız hizmet kapsamında su kaçağının neden olacağı bütün olumsuzlukların üstesinden gelmeniz de mümkündür. En iyi çözümler için profesyonel ekibimizden hemen destek alın.

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz