Su Kaçağını Tespit Ederken Kullanılan Cihazlar - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Su Kaçağını Tespit Ederken Kullanılan Cihazlar

Su Kaçağını Tespit Ederken Kullanılan Cihazlar

Su kaçakları, çeşitli nedenler doğrultusunda meydana gelen önemli tesisat problemleri arasında yer almaktadır. Bu noktada su kaçağı tespiti noktasında da önemli bazı yöntemler bulunmaktadır. Söz konusu yöntemler teknolojik yöntemler olup bireylerin su kaçağı problemlerine en iyi şekilde çözüm sunmaktadır. Şimdi gelin, kullanılan bu cihazlar ile ilgili tüm detayları hep birlikte inceleyelim. 

Su ve gaz kaçakları evlerde ve yaşam alanlarındaki en önemli problemlerdir. Su tesisatlarında bulunan borularda oluşan sorunlar doğrultusunda su kaçağı problemleri meydana gelmektedir. Su kaçaklarının ortadan kaldırılması için su kaçağı tespiti cihazları tercih edilmektedir. Farklı türlere ait problemler farklı şekillerde onarılmaktadır. Bu doğrultuda su kaçağı tespit cihazları son derece büyük bir öneme sahiptir. Diğer klasik yöntemlerin aksine çok daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde su kaçaklarının onarılmasını sağlayan su kaçağı tespiti cihazları ile kırma ve dökme işlemi olmadan kaçakların tespit edilmesi mümkündür. Bu sayede kaçağın nedeni çok daha kolay bir şekilde ortadan kaldırılır. 

Termal Kameralar ile Su Kaçağı Tespiti

Termal kameralar, su kaçağı tespitinde kullanılan önemi kameralardır. Eski alışkanlıkların ortadan kaldırılmasına yardımcı olan bu teknolojik kameralardır. Tecrübeli tesisat ustalarının kullandığı bu profesyonel cihazlar, arızalı bölgenin kameralar ile kontrol edilerek su kaçağının bulunmasını sağlamaktadır. Termal kameralar son derece teknolojik ve kaliteli ürünler olup su kaçağının kısa bir süre içerisinde tespit edilmesini sağlamaktadır. 

Sızdıran bir su borusu veya patlayan bir boru, her ev sahibi için son derece rahatsız edicidir. Tamirciler, sızdıran su borusunu bulmak için tüm zemini veya duvarları su hasarını düzeltmek zorunda kalır. Su borusundaki bir sızıntı veya kırılma genellikle duvar, zemin veya tavan yapısında gizlidir. Ancak çoğu zaman, su hasarı kaynağının yakın çevresinden su kaçmaz. Ev sahibi sanitasyon veya kurutma önlemlerini başlatmadan önce, su hasarının nedeni elbette belirlenmeli ve sızıntı lokalize edilmelidir. Su hasarının sıfırdan onarılabilmesini sağlamanın tek yolu budur. 

Sıcaklık Farkı Yöntemini Kullanarak Sızıntı Tespiti

Sızıntıları en uygun şekilde tespit edebilmek için farklı tipte termal görüntüleme kameraları kullanılmaktadır. Sızıntı noktasındaki nemin buharlaşması, bileşen yüzeyinde sıcaklıkta bir düşüşe yol açar. Kuru ve nemli bileşen alanları arasında ortaya çıkan sıcaklık farkı, bir termal görüntüleme kamerası kullanılarak ölçülebilir. 

Termal görüntüleme kamerası, termal radyasyonu kaydeder ve ekranda görünmesini sağlar. Uzman bu nedenle hemen bir sonuç görebilir. Bununla birlikte, termografi, sonucun genellikle yanlış görüntülendiği çok pahalı bir girişimdir. Örneğin, bu yöntem sıcaklıktaki değişikliğin bir termal köprüden mi yoksa su hasarından mı kaynaklandığını ayırt etmez. Kaçan su miktarı genellikle hemen bir sızıntı olarak algılanamayacak kadar küçüktür. Bir mahfaza içinde su kaçarsa, ısı genellikle çevreye verilmez ve bu da yanlış yorumlara yol açabilir. 

Daha iyi sonuçlar elde etmek için bazen ılık suyu soğuk su şebekesine bağlamak faydalı olabilir. Bu nedenlerden dolayı, sızıntıları tespit etmek için bir termal görüntüleme kamerası kullanan termografik incelemelerle birlikte diğer yöntemler sıklıkla kullanılır. Daha iyi sonuçlar almak için. Bu nedenlerden dolayı, sızıntıları tespit etmek için bir termal görüntüleme kamerası kullanan termografik incelemelerle birlikte diğer yöntemler sıklıkla kullanılır. Bu nedenlerden dolayı, sızıntıları tespit etmek için bir termal görüntüleme kamerası kullanan termografik incelemelerle birlikte diğer yöntemler sıklıkla kullanılır.

Kızılötesi Termal Kamera

Özellikle, yerden ısıtma ve diğer erişilemeyen borulardaki sızıntılar, bir termal görüntüleme kamerasının kullanılmasıyla nispeten hassas ve her şeyden önce tahribatsız bir şekilde tespit edilebilir ve yerleştirilebilir. Böylece duvarda veya alt zeminde gereksiz kırılma noktaları önlenebilir. Aynı zamanda küf riski olan alanları ve bileşenleri görünür kılmak bile mümkündür.


Boru Görüntüleme Kamerası Kullanımı

Boru sistemlerinde genellikle erişilemeyen ve görülmesi zor alanlar bulunur. Su hasarını kontrol etmek için burada endoskopik olarak görsel muayenenin yapılabileceği uygun cihazlar kullanılmalıdır. Boşluklara z. B. Küvetlerin, mutfak kombinasyonlarının, tuğla duvarların vb. arkasında, en küçük sondaj delikleri bile Görüntüleme kamerası ile inceleme yapabilmek için yeterlidir. Boru kameraları ayrıca boşluklar, yükselme bölgeleri ve drenaj hatlarındaki sızıntıları bulmak için de kullanılabilir. Bu kanalizasyon kameraları dar koridorlardan geçerek su hasarını tespit ediyor. Sızıntıları fazla çaba harcamadan bulmak için hemen hemen her vaka için uygun bir termal kamera vardır.

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz