Su Kaçağı Varsa Alınması Gereken Önlemler - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Su Kaçağı Varsa Alınması Gereken Önlemler

Su Kaçağı Varsa Alınması Gereken Önlemler

Çeşitli nedenlere bağlı olarak evlerde ve iş yerlerinde su kaçağı tespit edilebilir. Bu noktada su kaçağının nedeninin bulunması ve bu nedenin acilen ortadan kaldırılması gerekmektedir. Tüm ofisler, bir boru kırılması veya sızıntı nedeniyle alana su girmesi durumunda zarar görmemesi için önlem almalıdır. En üst kat ve bodrum alanları bina sızıntıları nedeniyle dışarıdan gelen suya daha yatkınken, bina genelinde sıhhi tesisat ve sprinkler sistemlerinden boru kırılmaları meydana gelebilir. Su sızıntı önlemleri aslında çok çeşitli değildir. Su sızıntısı gözlemlendiği zaman insanların yapması gereken ilk şey evinize veya işyerinize giren su vanasını kapatmaktır. Fakat bazen evinizin veya işyerinizin su vanasını kapatmak yeterli gelemeyebilir. Sızıntı farklı yerlerden geliyorsa eğer binada çok büyük problemlere neden olabilir. Bu nedenle bir evde veya iş yerinde su sızıntısı gözlemlendiği zaman binaya gelen ana su borusunun vanası kapatmanız gerekmektedir. Su sızıntısı sırasında hangi borudan sızıntısının geldiği tespit edilirse eğer tesisatçı çağırıldığı zaman zaman kaybı olmadan bir an önce sorunun çözülmesine odaklanılır. Demirtürk Tesisat hızlı bir şekilde binaya gelerek su sızıntısı görülen bölgeleri son teknoloji cihazlar ile bir an önce tespit eder. Daha kötü durumlar ile karşılaşmamak için onarım işine hemen başlanır. Ekipman ve malzemeleri yerden uzak tutmak konusunda dikkatli olmak gerekmektedir, bu öğelerin olası kaybını önleyecek ve bir su girişi durumunda temizliği daha hızlı ve daha kolay hale getirecektir.

Su Kaçağında Alınması Gereken Tedbirler

Su kaçağını zararlarının önlenmesi noktasında dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan aşağıdaki gibi bahsedebiliriz. 

·      Yerde kağıt, kutu veya diğer gözenekli malzemeleri saklamayın. 

·      Tüm bilgisayarları ve diğer elektronik ekipmanı yerden kaldırın. Tesis Yönetimi, CPU'lar için platformlar sağlayabilir veya ticari olarak satın alınabilir.

·      Herhangi bir sızıntı bulgusunu derhal su tesisatçınıza bildirin.

·      İş gününün sonunda bilgisayarınızı kapatın, bilgisayar açıkken daha ciddi hasarlar oluşur. 

·      Gece veya hafta sonu bir su sızıntısı meydana gelirse endişelenmeyin hemen harekete geçerek tesisatçınız ile iletişim kurun.

Su Sızıntılarını Temizleme

Islak alanlar ve malzemeler 24-48 saat içerisinde kurutulmalıdır. Bu noktada suyu çıkarmak ve alanı kurutmak için tüm su girişlerine müdahale etmeniz gerekecektir. Zeminden ve halıdan suyu çıkarmak için ıslak elektrikli süpürgeler ve aspiratörler, alana yerleştirilen nem gidericiler ve fanlar kullanılır. Bazı durumlarda kuru duvar ve halı gibi ıslak yüzeylerin çıkarılması gerekebilir. Dış hava kuru ise hava sirkülasyonunu artırmak için pencereleri açın ve iç kapıları açık tutun.

Su Kaçağı Tespiti Firması

İyi bir su kaçağı tespiti firması olmak kolay değildir. Bu nedenle her gün her yönden gelişmeye çalışıyoruz. Bu sayede su kaçaklarını en iyi ve en hızlı tespit eden şirket olmak istiyoruz. Size mümkün olan en kısa sürede etkili bir çözüm sunmak için profesyonel bir şekilde faaliyet gösteriyoruz. Hem boruların onarımında hem de gerektiğinde değiştirilmesinde uzmanız. Bu nedenle su kaçağı tespiti ile ilgili detaylı ve profesyonel bir şekilde hizmet almak için Demirtürk tesisat iletişime geçebilirsiniz. 

İyi Bir Su Kaçağı Tespiti Firması Nasıl Olmalıdır?

Bir su kaçağı dedektörü olarak başarılı olmanın ve en iyi olmanın anahtarları çok ve çeşitlidir. Firmamızda hiçbir şirketin ihmal edemeyeceği en önemli unsurların hangileri olduğunu size söylemek istiyoruz.

Profesyonellik ve Deneyim

Bunlar şüphesiz bir arada olması gereken iki özellik. Bir şirket ve personeli ne kadar fazla deneyime sahip olursa, o kadar fazla eğitim ve profesyonelliğe sahip olurlar. Uzun yıllardır edindiğimiz tecrübemizde her türlü su kaçaklarını gördük ve müdahale tekniğimizi mükemmelleştirdik. Tecrübe bize her zaman uygun şekilde tepki vermeyi öğretti. Ve böylece müşterilerimize en iyi çözümleri sunabilmek. Su kaçağı tespiti firması olarak referans firma olmayı başardık.

En Kaliteli Alet ve Malzemeler

Onarım işlerinde iyi bir sonuç elde etmek için en kaliteli alet ve malzemeleri kullanmak gerekir. En az sonucu ve en yüksek dayanıklılığı sağlayanlar onlar olacaktır. Herhangi bir su kaçağı dedektörünün işini büyük ölçüde kolaylaştırmasının yanı sıra. Onlar asla unutmamamız gereken temel bir parçadır.

 

Hız ve Verimlilik

Unutamayacağımız bir şey, bir su kaçağı dedektörü olarak hareket hızı ve işin verimliliğidir. Hızlı bir şekilde çözülmezse, bir su sızıntısının neden olabileceği hasar çok büyüktür. Bu nedenle, sorunu mümkün olan en kısa sürede çözmeye ihtiyaç duyulur.

24 Saat Hizmet

Hızlı hareket etmek, her an harekete geçmek kadar önemlidir. Bu nedenle günde 24 saat su kaçağı tespiti hizmeti sunuyoruz. Bu şekilde sızıntıyı çözmek için en kısa sürede harekete geçebiliriz.

 Boruların En İyi Bakımı

İyi bir su kaçağı tespitinde boruların bakımının profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir.  Bu şekilde mümkün olan en az müdahale ile tamir edilebilirler. Bu, süreci çok hızlandırır ve işi çok daha ucuz hale getirir. Bir su kaçağı tespiti şirketi olarak bunu başarmak için en iyi prosedürlere ve en son teknolojiye sahibiz. Termografi teknolojimiz, jeoradarlarımız ve kayıt kameramız var. Bu sayede boruyu açmadan arızayı tespit edebiliyoruz.

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz