REZERVUAR / SİFON TAMİRİ - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

REZERVUAR / SİFON TAMİRİ

REZERVUAR / SİFON TAMİRİ

Rezervuar / sifon tamiri, günlük yaşamda en çok başvurulan çözümlerden bir tanesidir. Pis suların boşaltılması ve temizliğin sağlanması amacıyla dikkat edeceğiniz sifon ve rezervuar bozulduğunda ciddi problemlerle karşı karşıya kalırsınız. Temiz suyun boşalarak kiri temizlemesi mümkün olmazken aynı zamanda hijyen de elde edilmez. Peki, sifon ve rezervuarda bir problemle karşı karşıya kaldığınızda nasıl bir yol haritası izlemeniz gerekmektedir?

Evinizdeki veya işyerlerinizdeki sifonlarda yaşanan en büyük sorunların başında gelen rezervuarın su kaçağı sorunudur.  Rezervuarınız su akıtmaya devam ediyor ise farklı nedenleri olabilir. Sifon tamiri sırasında yapılması gereken kesinlikle sorunun tam olarak nereden oluştuğunu tespit etmektir. Duvara gömme öncelik rezervuarlarda ya da klasik klozet üstü sifonlu modellerinin sorunları aynı olabilir. Duvara gömme rezervuarların çalışma sistemi ile diğer klasik klozet üstü sistemler aynı özelliklere sahiptir.

Klozet ve tuvaletlerde bulunan sifon sorunlarının başında teknik anlamda ortaya çıkan problemler vardır. Parça kırılması, kaybolması ya da sistemde zamanla bulunan parçaların özelliğini kaybetmesi sifon sorunlarının ortaya çıkmasına neden olur. Bu nedenle de sifonda yaşanan sorunun vakit kaybetmeden ortadan kaldırılması adına destek almak şarttır. Aksi takdirde sifonun tamiri mümkünken yeni bir sifon almak zorunda kalabilirsiniz.

 

Rezervuar ve Sifonda Ne Tür Sorunlar Ortaya Çıkar?

Rezervuar ve sifonda yaşanacak problemler oldukça çeşitlidir. Bu çeşitliliğin ortaya çıkması tamir hizmetlerinin de çeşitlenmesine katkı sağlar. Peki, bir sifon ve rezervuarda yaşanabilecek sorunlar nelerdir? Aşağıda bütün sorunları tek tek inceleyebilirsiniz.

  • Doldurma grubu problemlerinde sifonu su dolmasına rağmen suyun akmaya devam etmesi,
  • Şamandıranın bozulması nedeniyle yeteri miktarda suyun hazneye alınamaması,
  • Sifona basılmasına rağmen suyun boşalmaması,
  • Suyun boşaltıldıktan sonra kendiliğinden dolmaması,
  • Şamandıranın patlaması nedeniyle işlevselliğini kaybetmesi.

Yukarıdakine benzer sorunların ortaya çıkması neticesinde sifon tamiri yapılarak daha kaliteli sonuçlar elde edilmesi gerekir. Peki, sifon ve rezervuar tamiri gerçekleştirileceğinde nasıl bir yol haritası izlenir?

Sifon ve Rezervuar Tamiri Nasıl Yapılır?

Kullanışlılık açısından sifon ve rezervuarlarda görülen sorunların üstesinden gelmek daha hijyenik bir ortam sunacaktır. Üstelik kalitenin ön plana çıkması kadar tuvalet sisteminde yaşanacak diğer sorunların da önüne geçmek mümkündür. Bu durumda yapılması gereken sadece aşağıdaki adımların izlenmesiyle rezervuar ve sifonlara müdahale edilmesidir.

  • Rezervuar iç takımının kontrol edilmesi için öncelikle kapak açılmalıdır,
  • Kapak açıldıktan sonra şamandıra ve doldurma grubu kontrol edilmelidir,
  • Şamandırada bir patlaklık mevcutsa şamandıranın yenisiyle değiştirilmesi gerekir,
  • Contada bir yıpranmışlık varsa yenisini satın alarak değişim yapabilirsiniz,
  • Doldurma grubunda ciddi problemler varsa tamir yerine sistemi tamamen değiştirmek daha başarılı sonuçlara kapı aralar,

Tamir esnasında suyun üstünüzü mahvetmesini önlemek adına müdahale öncesinde suyu boşalttığınızdan emin olun. Aksi takdirde istenmeyen bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bunun yanı sıra sifon ve rezervuarın gömme olduğu durumlarda profesyonel destek alarak kaliteli çözümlere başvurabilirsiniz. Çünkü bazı durumlarda tüketicinin kendi müdahalesi daha ciddi sorunlara yol açar.

Gömme Rezervuar Tamiri Zor mu?

Gömme rezervuar, standart rezervuarlardan farklı olarak depo kısmı duvarın içine gömülmüş sistemlerdir. Bu sistemlerin temelinde görsel kusursuzluk olduğundan tamir süreçlerinin daha zor olacağı düşüncesi ortaya çıkar. Ancak zorluk sanıldığı kadar ciddi sorunlara yol açmaz. Çünkü sistemin gömme şeklinde tasarlanmış olması aslında zorluğa neden olmaması adına da olanak sağlar. Bu durumda yapılması gereken sadece gömme rezervuar tamirinde uzman bir ekipten destek almaktır.

Demirtürk tesisat profesyonel ekibimizle sizden gelen rezervuar tamir taleplerine en iyi şekilde cevap veriyoruz. Üstelik sorunun bir kez daha yaşanmaması adına da elimizden geleni yapıyoruz. Bu çerçevede dikkat edilmesi gereken en önemli husus sisteme zarar vermeden ve kendiniz müdahale etmeden önce destek için bize ulaşmaktır.

Rezervuar/Sifon Tamiri Konusunda Nasıl Hareket Etmek Gerekir?

Rezervuar ve sifon konusunda ihtiyaçlarınıza cevap vermenizi sağlayacak en önemli çözümlerden bir tanesi de tamirle alakalı kafa karışıklığını gidermektir. Bu çerçevede dikkat edilmesi gereken sadece hizmet alınacak ekibin bu konudaki uzmanlığıdır.

Profesyonel ekibimizle yaşam alanınızda kaliteli bir çözüm sağlarken beklentilerinize en iyi şekilde cevap veriyoruz. Rezervuar ve sifon tamirine başlamadan hemen önce özellikle kaliteli bir sonuca ulaşmak adına ön incelemeler gerçekleştiriyoruz. İncelemeler tamamlandıktan sonraysa tamir sürecini başlatıyoruz. Tamir sürecinde amaç tamamen kaliteli bir çözüm yakalamaktır.

Kullandığımız bütün ürünler rezervuar ve sifonun kalitesini ortaya çıkaracak seçeneklerdir. Üstelik tercih edeceğimiz ekstra ayrıcalıklı alternatifler de sifon konusunda soru işaretlerini ortadan kaldırır. Güvenilir bir tamir süreci ve çok daha fazlası için Demirtürk tesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz