Petek Temizliği Yaptırmanın Önemi - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Petek Temizliği Yaptırmanın Önemi

Petek Temizliği Yaptırmanın Önemi

Petek temizliği, kış aylarında ısınma problemi ile karşı karşıya kalabilecek olan tüketicilerin alması gereken önlemlerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Bu da aslında ısınma sorununun hem nedeni hem de sonucu olarak ortaya çıkar. Profesyonel ekibimiz tarafından tercih edilecek olan en ideal çözümler sayesinde siz de peteklerinizde ortaya çıkacak ısınma sorununa cevap verebileceksiniz.

  • Kombi içerisinden kirli, paslı su geçmeyeceği için kombi daha verimli çalışacak ve uzun yıllar kullanmış olacaksınız.
  • Kombi arızaları en az seviyelere düşmüş olacak.
  • Kış mevsiminde soğukta kalma durumu ortadan kalkacaktır.
  • Petekler, kombiniz düşük ayarda çalışsa bile ısınmama gibi bir sorun kalmayacaktır.
  • Kalorifer peteklerinin altı soğuk üstü ılık olmaz, peteğin her yeri eşit şekilde ısınır.
  • Kombi kendini zorlamayacağından dolayı yakıt tüketimi de azalacak ve faturalarınızda düşük fiyatlarda gelmeye başlayacaktır.
  • Yakıt oranının azalması demek kalorifer tesisatının ve kombinin çok rahat çalıştığını belli etmektedir.
  •  2 yılda bir defa makul bir fiyata yaptırdığınız petek temizliği sayesinde büyük maliyetli arızaların önüne geçmiş olursunuz.

 

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Isınma konusunda en önemli unsurlardan bir tanesi olarak değerlendirilen petekleri sık sık temizlemek de hiç temizlememek de sorunlara yol açabilir. Bu nedenle de peteklerinizin temizlenmesi konusunda titiz bir yaklaşım benimsemeye ihtiyacınız vardır. Peki, petekler için temizlik aralığını nasıl belirlemeniz gerekmektedir?

Petekler genellikle Ekim – Kasım aylarında yanmaya başlar ve Mart – Nisan aylarında söner. Bu nedenle de peteklerin kullanım süresi boyunca verimli olması gerekir. Ancak kullanım döneminde yapılacak bir temizlik en az 1 günlük ısınamama sorununa neden olur. Isınamama konusunda bu tür bir olumsuzlukla karşılaşmamak adına temizliği Eylül – Ekim döneminde yaptırmak oldukça avantajlı olacaktır.

Petek temizliğini zamanında yaptırmanın avantajları çok fazla olurken ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap verecek olan seçeneklerden yararlanmak da mümkün olacaktır. Bu bağlamda petek temizliğini riske atmamak ve kalite odaklı bir çözüme olanak tanımak her şeyden değerlidir.

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Peteklerinizin temiz olması hem performans hem de verimlilik bağlamında çok çok önemlidir. Çünkü peteklerde görülen kirlenme genel manada düşük verimlilik anlamına gelmektedir. Verimlilik konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmak istemiyorsanız aşağıda anlatıldığı şekliyle peteklerinizin temizlik sürecini yönetmeniz gerekmektedir.

Profesyonel ekibimizle iletişime geçtikten sonra peteklerinizin temizlik süreci başlar. Ekibimiz adresinize geldikten hemen sonra ön kontrolleri yaparak ne tür bir çözüme başvurulması gerektiğini değerlendirir. Değerlendirme sonrasında peteklerin suyu boşaltılır ve bağlantıları sökülür. Sonraki süreç ise profesyonel bir ekipman kullanılması çerçevesinde peteklerin temizlenmesi ile olur. Tazyikli su ve çeşitli temizleyiciler kullanılarak gerçekleşen temizlik işlemi sayesinde kirliliğin neden olduğu olumsuzlukları gidermek mümkündür. 

Petek Temizliği Yapılmazsa Ne Olur?

Peteklerle alakalı temizlik süreçlerini titiz bir şekilde değerlendirmediğiniz sürece verimli bir ısınmaya ulaşmak mümkün değildir. Çünkü peteklerin iç kısmında biriken pislik, korozyon ve diğer bütün unsurlar suyun devridaim yapmasına engel olmaktadır. Bunun yanı sıra peteklerde görülen verim kayıpları da söz konusu kirlilikten doğmaktadır.

Petek temizliğinin yapılmaması verim kaybı başta olmak üzere yüksek ısınma giderleri ve ısınmanın beklentinin altında kalmasına neden olduğu bilinmelidir. Bu nedenle de petek temizliği bir petek kullanımının olmazsa olmazları arasında kabul edilmektedir. Peteklerinizin performansından memnun kalmadığınız durumlarda dikkat etmeniz gereken en önemli şey kirlilik olmalıdır.

Petek Temizlik Fiyatları Ne Kadar?

Peteklerinizin performansını yeterince iyi bulmuyor musunuz? O halde petek temizliği yaptırmanız gerektiğini bilmelisiniz. Peki, petek temizliği için ödemeniz gereken tutarlar ne olur? Profesyonel ekibimiz tarafından gerçekleştirilen incelemeler çerçevesinde temizliğin nasıl yapılması gerektiği kararına varılmaktadır. Sonrasında da işlemler gerçekleştirilir. 

Fiyatlarla alakalı nihai karar petekler incelendikten sonra verilse de bu hizmette önemli olan hem petek sayısı hem de peteklerin türüdür. Çünkü peteklerin sayısı arttıkça hizmet süresi ve harcanacak emek de artış gösterir. Bu nedenle de petek temizlik fiyatları daha yüksek olur. Siz de peteklerinizin temizlenmesini istiyor ve kaliteden faydalanmayı mı arzu ediyorsunuz? O halde yapmanız gereken sadece profesyonel ekibimizden destek almak olacaktır. Hem uygun fiyat hem de kalite odaklı çözümler ekibimiz sayesinde sizlerle buluşacak. 

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz