Petek Temizliği Nasıl Yapılır? - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Petek temizliği nasıl yapılır diye soruyor ve bu soruya cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz. Petek temizliği konusunda detaylı bilgi almak istiyor ve bu konu ile ilgili tecrübelerimizden yararlanmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Sizin için en iyi hizmetleri sunan firmamız ile iletişime geçerek konu ile ilgili en detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. 

·       Petek temizliği işlemleri sırasında önce vana, tesisat, kombi ve petek gözden geçirilmektedir.

·       Bu kapsamda söz konusu kontroller sonucunda tamir edilmesi gereken bir yer varsa bunun tamir işlemleri gerçekleştirilir.

·       Söz konusu işlemlerden sonra, radyatör ve kollektörler sökülmektedir.

·       Petek temizleme cihazı çoğunlukla banyoya kurulur, banyodaki havlupan ya da normal peteğe bağlanır.

·       Kirli su kombiye zarar vermesin diye kombi giriş çıkış rekorları körlenir.(Çoğu Firma Rekorları körlemeden işleme başlar)

·       Kombi filtresi temizlenerek işleme başlanır.

·       Kalorifer tesisatındaki pis su makine yardımıyla dışarı atılır.

·       Sonrasında petek temizleme cihazına ilaç konularak petekler sırasıyla temizlenir.

·       Tüm petekler kapatılır. Sadece temizlenecek peteğin vanası açılır.

·       Bu işlem sırasıyla tüm peteklere uygulanır.

·       Temizleme işlemi bittikten sonra ilaçlı su tesisattan atılarak temiz su verilir.

·        İlaveten peteklerin havası alınır ve kombinin bar suyu ayarlanarak kombi çalıştırılır ve ilaçlı petek temizlemeniz tamamlanmış olur.

Petek temizliği adımları yukarıda anlatılmıştır. Gerekli temizlik işlemleri yapıldıktan sonra termal kamera ile peteğinizin ısısının nasıl arttığını sizlere gösteriyoruz.


Kalorifer Petek Temizliği Ne Kadar Sürer?

Peteklerin en iyi ısıyı verebilmesi için çeşitli bakımların ve kontrollerin yapılması gerektiğinden bahsetmiştik. Bu doğrultuda petek temizliğinin ne kadar süreceği de kişilerin en çok merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Evde ki petek sayısına bağlı olarak yaklaşık 1 saat ile 2 saat arasında süren petek temizleme işleminin son derece kolay ve pratik bir işlem olduğunu ifade etmek mümkündür. Bunların yanı sıra petek temizliğinde çevre kirletilmediği için vaktinizi alacak herhangi bir temizlik yapmanıza da gerek kalmaz. 

Ne Zaman Petek Temizliği Yaptırılmalıdır?

Kullanılan peteklerin üst ya da alt kısımların da ısınmayan farklı bölgeler olabilmektedir. Bu durum peteklerde bir arızanın meydana geldiğini gösterir. Bu durumda musluklardan az miktarda su gelmesi ya da suyun hiç gelmemesi, pis su gelmesi, koku gelmesi ve kombiden normalden çok daha yüksek ses geliyorsa petek temizlenmesi için gerekli vaktin geldiğini ifade etmek mümkündür. Bu durumlar ile karşılaşmamak adına sene de en az 1 kere peteklerinizin temizletilmesi gerektiğini unutmamalısınız. Konu ile ilgili en detaylı bilgiye ulaşmak için yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmek ve en kaliteli hizmetleri almak için bilgilendirilmektir. 

Petek Temizliği Fiyatları ve Firmaları Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Petek temizliği evler için son derece önemli olmakla birlikte ev ve iş yeri sahiplerinin büyük bir özen gösterdiği bir konudur. Bu bağlamda petek temizliği firmaları ile ilgili seçim yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini hep birlikte inceleyelim. 

Firmanın Güvenilirliği

Firmanın güvenilir olup olmadığını firma ile ilgili çeşitli araştırmalar yaparak öğrenebilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi almak için kullanıcı yorumlarını okuyabilir ve bunun yanı sıra firma ile iletişime geçerek öğrenmek istediğiniz konular ile ilgili bilgi alabilirsiniz. 

Tekniklere Dikkat Edin

Petek temizleme firmalarında en önemli unsur kullanılan tekniktir. Tekniklerinin ne olduğu ve güvenilir teknikler kullanıp kullanmadıklarına dikkat ederek son derece profesyonel bir şekilde peteklerinizin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede sizin peteklerinize en uygun teknikler ile profesyonel hizmet alabilir ve peteklerinizin ısınmasını sağlayabilirsiniz. 

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz