MUSLUK TAMİRİ VE BATARYA DEĞİŞİMİ - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

MUSLUK TAMİRİ VE BATARYA DEĞİŞİMİ

MUSLUK TAMİRİ VE BATARYA DEĞİŞİMİ

Profesyonel Musluk Tamir ve Batarya Değişim Hizmeti

Musluklarınızda hava oluşmasının ortaya çıkardığı en ciddi problemlerden bir tanesi de musluk değiştirmek zorunda kalmanızdır. Ekstra masraf anlamına gelmesi kadar muslukların değişiminin zor olması da temel manada sizin adınıza ciddi problemleri ortaya çıkarabilecektir. Akıtan bir musluğu nasıl tamir edeceğinizi bildiğinizi düşünseniz de, amatör bir çaba ile diğer tesisat malzemelerine kötü sonuçlara neden olabilir. Demirtürk Tesisat firması, sorununuzu çözmek için son teknoloji araçlarla donatılmış tecrübeli ustalarımıza ulaşmanızı sağlar. Bozuk bataryalarınızı çöpe atmayın; sızdıran musluğunuzla ilgilenmek için Demirtürk tesisatı seçtiğinizde, sorununuzu garantili bir şekilde çözmüş olacaksınız.
Ancak profesyonel musluk değişim hizmetine başvurmak istiyorsanız yapmanız gereken sadece ekibimizden destek almak olacaktır. Ekibimiz, sizden gelen talepler doğrultusunda öncelikli olarak kontrolleri sağlar. Bu noktada hava gelmesi gibi sorunun neden kaynaklandığını saptayarak daha kaliteli bir çözüme olanak sağlar.

Siz de ekibimizin beklentilerine en iyi şekilde cevap verecek bir alternatifle ihtiyaç duyduğunuz ayrıcalıklara kapı aralayın. Üstelik tercih ettiğiniz çözüm sayesinde musluklardan kaçan havanın rahatsız edici sesinden kurtulun. En kaliteli seçenekler ve çok daha fazlası için yapmanız gereken sadece bize ulaşın!

 

Musluklardan Hava Geliyor Sorununa Çözüm

Musluklardan hava geliyor şikâyeti ile pek çok tüketici profesyonel destek talep etmektedir. Bu desteğin en büyük amacı rahatsız edici hava sesinin önlenmesi ve tesisatta sorun olduğu düşüncesi yaratan problemin ortadan kaldırılmasıdır. Tüketiciler açısından can sıkıcı olan hava sesinin meydana geliş sebeplerine ve bu sorunun nasıl çözümleneceğine dair detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Musluklardan ses gelmesi musluk göbeğinin gevşemesi ile birlikte su ve havanın temas etmesinden kaynaklanmaktadır. Borular içinde hava bulunmadığından su ile dolu musluğun havayla sürekli temas halinde olduğu göbek kısmı uca doğru ilerleyen gürültü ile ıslık sesine benzeyen bir gürültüye neden olur. Özellikle gece saatlerinde ortaya çıkan bu sesin sosyal hayatı etkilediğini vurgulamak gerekir.

Tesisatta sorun olduğu düşüncesini ortaya çıkaran bu durumun üstesinden gelmek adına musluğa müdahale etmek şart. Çünkü sorun tamamen musluktan kaynaklanmaktadır. Peki, bu soruna çözüm üretirken nasıl bir yol haritası izlemek gerekir?

Musluklardan Hava Gelmesinin Çözümü

Musluklardan gelen rahatsız edici seslerin gelmesi durumunda musluk değişimine başvurmalısınız. Tüketicilerin önemli bir kısmı için bu değişimi gerçekleştirmek pek mümkün olmasa da aşağıda sıralanan adımları izlediğiniz sürece musluklardan gelen sesin önüne geçmeyi başarabilirsiniz. İşte musluk değişimi konusunda takip etmeniz gereken aşamalar!

  • Musluk değişimi için öncelikle su vanalarını kapatarak yaşam alanınızda su akışını kesin,
  • Suyun kapalı olduğundan emin olarak bir boru anahtarı yardımıyla musluğu sökün,
  • Yeni musluğun uç kısmını teflon ile sararak yerine oturtun,
  • Boru anahtarı ile sıkarak kaçak olmayacak şekilde sıkın.

Boru anahtarı ile sıkma işlemini gerçekleştirirken boru ya da musluğun çatlamamasına dikkat edin. Bu aşamada önemli olan bağlantının sağlam bir şekilde yapılmasıdır. Bağlantılar yapıldıktan sonra vanaları açarak musluktan hava gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Aşamaları doğru bir şekilde izlediyseniz sorunsuz bir musluk değişimi gerçekleştirdiniz demektir.

Musluklardan Hava Gelmesi Tamir Önerileri

Musluğunuzdan rahatsız edici bir ses gelmesi sadece değişim ile çözülmez. Bu sorunun ortadan kaldırılması sürecinde mevcut musluğa da müdahale edilebilir. Çünkü musluğun yeni ve kullanışlı olması da mümkündür. Bu nedenle doğrudan bir değişim hizmetinin tercih edilmesi gereksiz masrafa neden olacaktır.

Muslukların temel itibarıyla çok problemli olmadığı durumlarda değişimden önce tamir süreçlerine başvurmak çok daha avantajlı bir seçenek olacaktır. Bu nedenle de yapmanız gereken sadece musluğun durumunu değerlendirmek ve kaliteli bir çözüme kapı aralamaktır. O halde değişime başvurmadan önce mutlaka detayları incelemelisiniz.

Musluktan Hava Gelmesi Sorunu Çözülmezse Ne Olur?

Musluklarda görülen hava kaçağının önlenmesi amacıyla dikkat edilecek en önemli husus konfordur. Çünkü ortamda görülen hava sesinin bireyleri ciddi anlamda rahatsız ettiği bir gerçektir. Peki, bu durumun dışında yaşanabilecek olan ekstra problemler var mıdır?

Havanın tesisat içerisine girmesi suyun tazyikli gelmesini önleyebilir. Bu da çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi gibi cihazların kullanımında çeşitli problemlerin ortaya çıkışına neden olur. Bunun yanı sıra havanın musluk içerisinde birikmesi zamanla musluk içerisinde oksitlenmeye de yol açabilir. Bu da akan suyun içeriğinin insan yaşamına zarar verebilecek niteliklerinin olmasına yol açar.

Siz de musluklarınızda görülen hava kaçırma problemlerine çözüm üretmek adına profesyonel destek alabilirsiniz. Demirtürk tesisat ekibimiz, sizden gelen bütün talepleri karşılarken ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verir. Bu sayede hiçbir sorunla karşı karşıya kalmaksızın ihtiyaç duyduğunuz kaliteli hizmeti elde edebilirsiniz.

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz