Lavabo Tıkanıklığı Açma - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo tıkanıklığı açma günlük yaşamda kadınların en sık ihtiyaç duyduğu çözümlerden bir tanesidir. Çünkü çeşitli nedenlerle tıkanan gider açılmadığı takdirde hem evin zarar görmesine yol açar hem de gider sistemine zarar verir. Bu durumda dikkat edilmesi gereken en önemli husus kırmadan lavabo tıkanıklığı açma hizmetlerinden faydalanmaktır. Hem daha kaliteli hem de kesin çözüm olması bu alternatifi değerli kılar. Dairenizin veya iş yerinizin mutfak giderlerinde tıkanma sorunu olmuş olabilir tıkanıklık sebebi ile taşmış olabilir. Bunun sebebi lavabolara dökülen çaylar, yağlar,  yemek atıkları, bulaşık makinası atıkları tıkanıklıklarıdır. Atık maddeleri lavaboya atmaya devam ederseniz, tıkanıklık olayı her an olabilir ya da yavaş yavaş meydana gelir. Lavabonuzdan su yavaş gidiyor olsa bile bu durum tıkanıklık sebeplerinden sayılır. Lavabolardan suyun az gitmesi durumuna müdahale edilmez ise bir süre sonra lavabodan su hiç gitmemeye başlayacaktır

Her lavabo tıkanıklığı yabancı cisimlerden kaynaklanmaz. Bazı evlerde ya da işyerlerinde pimaş borularının yetersiz eğimi söz konusu olabilir. Pimaş borularındaki eğim az olursa, suyla birlikte gelen maddeler akıp gitmez ve tıkanıklığa sebep olur. Pimaş borularında eğimin fazla olduğu yerlerde iste, suyun akış hızı fazla olduğu için, içindeki pislikler kalır ve pimaşın tıkanmasına sebep olur. Giderleriniz tıkandığında lavabo açıcı kimyasallarını kullanmak yapılan en büyük hatalardan birisidir. Lavabo açmak için döktüğünüz kimyasallar pimaş içindeki contaların erimesine ve bu nedenle su sızmasına neden olmaktadır.

Demirtürk tesisat, robotlu ve kameralı sistem kullanarak tıkalı olan lavabo giderini açmakta ve açtıktan sonra kamerayla görüntüleme hizmetini vermektedir.

Lavabo Neden Tıkanır?

Lavabo tıkanıklığı genel manada suyun giderden akmasını önlerken hijyen problemlerine de neden olmaktadır. Özellikle de suyun birikmeden akıp gitmesi gereken hallerde lavaboda biriken suyun çok yavaş akması ya da hiç akmaması söz konusudur. Bu tür problemlerle karşı karşıya kaldığınızda lavabo tıkanmış demektir. Peki, lavabonun tıkanmasına neden olan faktörler nelerdir?

 Lavabo tıkanıklığında ortaya çıkan problemlerin çok büyük bir kısmı kullanıcı hatasından kaynaklanmaktadır. İşte lavabo tıkanıklığına neden olan faktörler;

·      Yemek artıklarının süzülerek çöpe atılması yerine lavaboya boşaltılması,

·      Saç, kıl ve tüylerin lavabo giderine atılmasıyla boruda yumak oluşması,

·      Peçete ve selpak gibi ürünlerin lavaboya atılmasıyla yaşanan tıkanmalar,

·      Toz ve toprak içeriği bulunan ürünlerin lavaboda temizlenmesi,

·      Sabun ve yağ gibi borularda kalıntı bırakacak ürünlerin lavaboya akması,

·      Giderlerin tek bir yerde toplanması nedeniyle lavabo tıkanıklığı.

Tüm bu durumlar dikkate alındığında lavaboda tıkanma ortaya çıkması çok doğaldır. Bilinçli bir tüketici olarak lavabo tıkanmasına neden olan bu faktörleri ortadan kaldırarak daha başarılı sonuçlara başvurmak gerekir.

 Lavabo Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Lavabo tıkanıklığı konusunda problemlerle karşı karşıya kalıyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri de tıkanıklığı açmaya yönelik doğru bir yaklaşım benimsemektir. Zira tıkanıklığı başarılı bir şekilde açmaya çalışmadığınız hallerde sonuç arzu ettiğiniz şekilde olmaz. Bu bağlamda tüketicilerin evde kendi başlarına deneyebilecekleri yöntemler kadar lavabo tıkanıklığına yönelik profesyonel çözümlerden de söz etmek gerekir. 

Pompa ile Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabolarda görülen tıkanıklık sorunlarına yönelik çözüm üretmek adına ilk tercih daima pompadır. Çünkü pompa her evde bulunan klasik ve basit bir çözümdür. Pompa ile gidere uygulanan basınç sayesinde gidere yakın noktadaki tıkayıcının çıkarılması mümkündür. Ancak bazı inatçı durumlarda pompa ile tıkanıklık gidermek mümkün olmaz. Buna karşılık yapılması gereken sadece daha kaliteli ve profesyonel bir yöntem tercih etmektir.

Lavabo Açıcılarla Tıkalı Lavabo Açma

Lavabo açıcılar tıkanan lavaboya müdahale etmek adına en önemli çözümlerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Bu nedenle de pompanın etkili olmadığı durumlarda lavabo açıcı kullanmanın ideal sonuçlar ortaya çıkaracağı söylenebilir. Peki, açıcı kullanmak kesin etki yaratır mı?

Tıkalı lavabolarda ortaya çıkan sorunlara yönelik lavabo açıcı ayrıcalıklarını kullanmak mümkün. Ancak açıcıların daima başarılı sonuçlar sağlayacağından söz etmek mümkün değildir. Bu durumda profesyonel lavabo tıkanıklığı açma hizmetinden faydalanmak şart.

Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavaboda ortaya çıkan tıkanıklığın üstesinden gelmek adına tercih edeceğiniz kırmadan lavabo tıkanıklığı açma hizmeti daha avantajlıdır. Bu sayede hem başarılı bir çözüme ulaşmak hem de lavaboda işlevselliği yakalamak mümkün. Peki, kırmadan lavabo tıkanması sorunları nasıl giderilmektedir? 

Teknolojik cihazlar kullanılarak gerçekleştirilen lavabo tıkanıklık değerlendirmesi sonrasında müdahale için ideal cihazlar belirlenir. Robot kullanılarak gerçekleştirilen kırmadan lavabo tıkanıklığı açma bu konuda en ideal çözümdür. Herhangi bir problem yaşanmasına neden olmadan üstelik ortamda hijyeni sağlayarak bu çözümden faydalanılabilir. Kırma işleminin yaşam alanında neden olduğu kaos bu çözüm sayesinde söz konusu değildir. 

Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Neden Tercih Edilmektedir?

Lavabo tıkanıklığı konusunda kırmadan çözümlere başvurmak mı istiyorsunuz? O halde yapmanız gereken sadece kaliteli bir çözüm için Demirtürk tesisat ekibimizden destek almak! Ekibimiz, sizden gelen talepler doğrultusunda gerekli incelemeleri yaparak tıkalı lavaboyu açar. Açma esnasında kullanılan ekipmanın borulara hiçbir şekilde zarar vermemesi de avantajları ön plana çıkarır. 

Ekibimizin pratik ve kaliteli bir şekilde sunduğu kırmadan lavabo tıkanıklığı açma hizmetleri ile siz de avantajlardan faydalanabilirsiniz. Özellikle de kırma işlemi nedeniyle evinizin bir şantiyeye dönüşeceğini düşünüyorsanız bu hizmet tam size göre. Kaliteli, pratik ve hijyenik bir çözüm olarak bu seçeneği değerlendirin. Üstelik tercih edeceğiniz bu hizmet sayesinde kusursuz hizmetlerin tadını çıkarın!

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz