Kırmadan Robotla Pimaş Açma - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Kırmadan Robotla Pimaş Açma

Kırmadan Robotla Pimaş Açma

Kırmadan robotla pimaş açma işlemleri son derece profesyonellik isteyen işler olarak karşımıza çıkmaktadır. Sahip olduğu önem ile dikkat çeken pimaş tıkanıklığı, çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişebilmektedir. Bu nedenle pimaş tıkanıklığının açılması konusunda öncelikle pimaş borularının neden tıkandığını incelemekte fayda vardır. Su tesisatlarında yaygın bir şekilde kullanılmakta olan pimaş borular, zaman içerisinde hasar görebilmektedir. Son derece hassas bir yapıda olan bu boruların herhangi bir şekilde kırılmadan ya da hasar görmeden açılarak tıkanıklığın ortadan kaldırılması gerekmektedir. Pimaş borularındaki tıkanıklıklar genel tuvalet, mutfak ve banyoda meydana gelmektedir. Pimaş açma ve basınçlı su ile temizleme işlemleri oldukça profesyonel kadrolar tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Kullandığımız teknolojik cihazlar ile kırmadan pimaş açma konusunda Türkiye’nin öncü firması olmanın gururunu yaşamaktayız.

 •         Demirtürk tesisat tıkalı pimaş açma konusunda robot makineler ve kameralı cihazlar kullanmaktadır.

•          Kameralı görüntüleme makinesi ile pimaş borusu kontrol edilir.

•          Kullandığımız kameralar sayesinde pimaş tıkanıklığının sebebi tespit edilir.

Tıkalı olan pimaşın net olarak tespiti yapıldıktan sonra tamir işlemine başlanır. Tıkalı bölgenin net tespit işlemi sayesinde herhangi bir yerin kırılmasının önüne geçmiş oluyoruz. Pis su borularının içine yolladığımız kamera sayesinde sizlere problemin nedenini gösteriyoruz.

Tıkalı olan pimaş giderlerinin içerisine robot cihaz (kanal açma makinesi) gönderilerek, hiçbir yer kırılmadan tıkanıklık açılır. Tıkalı olan bölgedeki yağlanlmaları veya katı atıkları parçalayıp kanalizasyon borusuna gönderir.

Yüksek basınçlı yıkama makineleri ile pimaşların içlerini ilk günkü gibi yapıyoruz. En fazla pimaş tıkanıklığı yaşanan yerlerin başında restoranlar ve oteller gelmektedir. Bu yerlerde yağ kullanımı fazla olduğu için tabak, tencere gibi malzemelerin yıkanması sonucu pimaş içlerinde yağ birikir ve pimaş içinde daralmalar meydana gelir. Buralarda yağ tutucu kullanılması tavsiye edilir.

Pimaş tıkanıklıklarının profesyonel bir şekilde çözülmesi gerektiğinden bahsettik. Bu noktada pimaş tıkanıklığını açmak için yapmanız gereken tek şey bu alanda profesyonel bir şekilde faaliyet gösteren firmamız ile iletişime geçmek olacaktır. Şimdi gelin, pimaş tıkanıklığının nasıl açılacağı ile ilgili detayları hep birlikte inceleyelim. 

Pimaş Tıkanıklıkları Nasıl Açılır?

Bireyler bu konuda profesyonel destek alabilecekleri gibi evde kendi yöntemleri ile de lavabo ve tuvalet tıkanıklıklarını ortadan kaldırabilirler. Lavabo ve tuvalet açma yöntemleri ile benzer teknikler kullanılarak pimaş tıkanıklıklarının açılması söz konusudur. Profesyonel kırmadan pimaş tıkanıklık açma hizmetinden faydalanmadan önce aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. 

Pompa ile Pimaş Açma

Tıkanıklıkların gider borularının girişinde oluşması durumunda pompa ile pimaş açılabilir. Hemen her evde bulunan bu pompalar tıkanıklıkları ortadan kaldırmak için kullanılabilen önemli yöntemlerden biridir. Pompanın havası lavabonun giderine oturtulduğunda uygulanan basınç ile tıkanıklığa neden olan maddeler yukarı çıkacaktır. Ancak bunun için hava çıkışının olmaması gerekmektedir.

Lavabo Açma Teli ile Pimaş Açma

Nalburda bulunan lavabo açma teli ile tıkanıklıkların giderilmesini sağlayabilirsiniz. Telin ucuna saracağınız bir bez yardımı ile borulara herhangi bir şekilde zarar vermeden tıkanıklıkların ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz.  Bunun için teli oldukça yavaş bir şekilde hareket ettirmelisiniz. Tıkanıklığın telin ulaşamayacağı bir yerde olması noktasında ise başka bir yöntem denemeniz gerekmektedir. 

Tıkanmış bir tahliye büyük bir rahatsızlıktır, başka sorunların da ortaya çıkmasına neden olabileceğinden bahsetmiyorum bile. Demirtürk Tesisat, en basit konut tipi giderlerden büyük ticari gider sorunlarına kadar karşılaşabileceğiniz her türlü tahliye tıkanıklıklarını onarmaya kendini adamıştır. Demirtürk tesisatın eğitimli profesyonelleri, giderinizi hızlı ve doğru bir şekilde onaracak modern ve verimli ekipmanlara sahiptir.

Borularınızdan akan suyun hacmi, tıkanmaları önlemek için kritik olabilir. Borulardan yeterince su akmazsa, tuvalet kağıdı ve diğer atıklar kuruyabilir ve borulara yapışarak birikmelere ve tıkanmalara neden olabilir. Ağaç kökleri de borulara girerek tıkanmalara neden olabilir.

Çevrimiçi Video

Hat içi video denetimi, sıhhi tesisatınızın gerçek zamanlı videosunu göstererek tıkanmanın tam olarak nerede meydana geldiğini görmenizi sağlar. Müşteri, bu videoyu daha sonra başvurmak üzere, örneğin gelecekteki bir alıcıya boru muayenesinin kanıtı olarak sunmak için de saklayabilir.

Hidro jet

Hidro jet, boruları kazmadan veya başka bir hasara veya rahatsızlığa neden olmadan yüksek basınçlı su jetleri kullanılarak tıkanıklıkların giderilmesini sağlar. Bu yöntem, engelleri kesmek, boruların içini temizlemek için kullanılır.

Kablo Temizleme

Genel bakım için daha yaygın olan kablo temizleme, ağaç köklerini ve diğer engelleri kesmek için dönen bir bıçak kullanır. Bu yöntem daha çok küçük drenajlar, dökülen boruların içini kazıma veya diğer daha basit temizlik işleri için kullanılır.

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz