Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma

Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma

Kırmadan lavabo tıkanıklığı açma hizmeti ile profesyonel bir şekilde tıkanan lavabolarınızın açılmasını ister misiniz? Cevabınız evet ise kırmadan lavabo tıkanıklığı açma hizmeti veren Demirtürk tesisat firmamız, çalışmalarını robot makineler ve son teknoloji kamera görüntüleme cihazları ile Türkiye’nin öncü gelen firmalarındandır. Lavabo tıkanıklığı açma konusunda titiz çalışmalar gerçekleştiren Demirtürk tesisat firmamız, evinizde hiçbir kırma, dökme, tamirat işlemleri yapmamaktadır. Lavabolarda çeşitli nedenlere bağlı olarak tıkanıklıklar meydana gelebilmektedir. Bu noktada kırmadan lavabo tıkanıklığı açma hizmeti ile herhangi bir neden ile meydana gelen tıkanıklıkların ortadan kaldırılması mümkün hale gelir. 

Tıkanmış giderler ve tıkanmış borular küçük sorunlar olarak başlayabilir ancak hızla büyük sorunlara dönüşebilir. Tıkanmış bir tahliye, yavaş su tahliyesine, korozyona, taşmaya ve aşırı durumlarda kanalizasyon yedeklemesine ve maliyetli onarımlara neden olabilir. Bunları önlemek, tıkanmış giderlerin nedenlerini tanımakla başlar. Aşağıda belirtilmiş olan tıkanma sebeplerinin en yaygın 6 ev nedeni ve bunları nasıl engelleyebileceğiniz yöntemler yer almaktadır.

1. Saç

Saç, yağ ve diğer yapışkan maddelerle birleşerek tıkanıklık oluşturabileceğinden, drenaj tıkanıklıklarının büyük bir suçlusudur. Saç tıkanıklıklarıyla baş etmenin en iyi yolu, ilk etapta bunların oluşmasını önlemektir. Tüm giderlerin tüyleri tutacak koruyuculara sahip olduğundan emin olun ve bunları düzenli olarak temizleyin.

2. Sabun

Sabunun borularınızda nasıl tıkanıklığa neden olabileceğini merak edebilirsiniz. Ancak geleneksel sabun kalıpları aslında gres veya katı yağ ile yapılır. Sabundaki yağ, sudaki minerallerle birleşir ve banyo armatürlerini lekeleyen ve boruları tıkayan sert bir kalıntı bırakır. Sabunsuz yıkamaya geçin ve ardından sabun birikimi izlerini gidermek için borularınızı basınçlı suyla temizleyin.

3. Kir

Drenajınızın ve borularınızın her şeyi yıkamak için orada olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak üzerinizdeki ve giysilerinizdeki fazla kiri atmak isteseniz de bu kir birikebilir ve giderlerinizde sorunlara neden olabilir. Giysilerinizi ve vücudunuzu içeride yıkamadan önce dışarıdaki fazla kiri ve çamuru sallayın veya durulayın.

4. Gıda Atıkları

Lavabonuzda çöp öğütücünüz olsa bile yemek atıkları asla boşa gitmemelidir. Bunun yerine, yiyecek atıklarından kurtulmak için bir kompost yığını oluşturun. Bu özellikle çay yaprakları ve kahve telvesi gibi bozulmayan atıklar için önemlidir. Dikkat edilmesi gereken diğer yiyecekler arasında gres veya yağ bulunur, çünkü bunlar borularda katılaşacak ve tıkanmaya neden olacaktır. Bunun yerine, yağı bir kağıt havluya emdirin ve kompostun içine atın.

5. Mineral Oluşumu

Sert suda çözünen mineraller birikebilir ve giderlerinizi kolayca tıkayacak çözünmeyen kütlelere neden olabilir. Bölgenizde sert su sorunu varsa, çözümlerden biri evinize su yumuşatıcı takmaktır. Bu bir seçenek değilse, düzenli olarak kireci temizlemeniz ve tortuyu gidermeniz ve birikmeniz gerekecektir. Mineral birikimi tıkanıklıkları bir kez oluştuktan sonra çıkarılması zor olabilir. Bu nedenle giderleriniz ve borularınız artık akmıyor gibi görünüyorsa profesyonel tesisatçınızı arayın.

6. Küçük Nesneler

Küçük nesneler sıhhi tesisat kaynağınıza girebilir ve hasara yol açabilir. Su, tuvalet kağıdı ve insan atığı dışında hiçbir şey tuvalete, gidere veya lavaboya gitmemelidir. Diğer herhangi bir nesne çöp, kompost veya geri dönüşüme sorumlu bir şekilde atılmalıdır. Tesisat kaynağınıza herhangi bir yabancı madde girmişse ve sorunlara neden oluyorsa, onu çıkarmak ve tesisatınızın normale dönmesini sağlamak için muhtemelen profesyonel yardıma ihtiyacınız olacaktır.

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz