Kırmadan Boru Tıkanıklığı Açma - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Kırmadan Boru Tıkanıklığı Açma

Kırmadan Boru Tıkanıklığı Açma

Kırmadan boru tıkanıklığı açma sayesinde yaşam alanınızda kaliteli bir çözüme kapı aralamak ister misiniz? Tıkanan boruların neden olduğu olumsuzlukları ortadan kaldırırken işlevsel olarak da başarılı bir çözüme ulaşabilirsiniz. Kırmadan boru tıkanıklığı açma işlerinizde kalıcı çözümler sunan firmamız kamera ve robot cihazlar kullanarak sorunu kökünden çözme garantisi vermektedir.

Ev ve iş yerlerinde kullanım sıklığı ve yapıların eski olmasına bağlı olarak zamanla bazı sorunlar oluşabilmektedir. Tıkalı boru açma işlemi için, kameralı cihazlar kullanılarak boru içlerinde çok az sürede net bir şekilde görüntüler elde edilir. Uzman ekiplerimiz sayesinde tıkanıklık açma robotları ile tıkalı bölgeye müdahale edilerek işlemleriniz hızlı bir şekilde bitirilir.

Boru tıkanıklıkları farklı nedenlere bağlı olarak meydana gelir. Bu tıkanıklıklar yaşam alanlarında bulunan giderlerden akması gereken suyu geri iter. Böylelikle suyun akışı sağlanırken yaşam alanında ortaya çıkan olumsuzlukların giderilmesi de söz konusu olacaktır. Ancak tıkanıklığa yönelik çözüm üretmeden önce tıkanıklığın neden ortaya çıktığını bilmek gerekir.

Borularda Tıkanmanın Nedenleri Nelerdir?

Boru tıkanıklığı yaşam alanlarında meydana gelen en ciddi problemlerden bir tanesi olurken bu sorunun yaşanmasında farklı faktörler rol oynar. Zira tüketicilerin kullanım hatalarından kaynaklanan sorunlar çok çeşitlidir. Bir boru tıkanıklığından söz edilecekse aşağıdaki detayların dikkate alınması en önemli konular olarak kabul edilmelidir!

·      Gidere yabancı maddelerin atılması,

·      Tuvalete ya da klozete atılan tuvalet kâğıdı, günlük ped ve çocuk bezleri,

·      Lavaboya dökülen yemek artıkları,

·      Yağ gibi tıkayıcı unsurların lavaboya boşaltılması,

·      Alçı, çimento ve boya artıklarının giderlere boşaltılması,

·      Bina ana gider hattında yanlış yapılandırmanın gerçekleştirilmesi,

·      Bina yapım aşamasında ortaya çıkan proje hataları,

·      Saç, kıl ve tüyler nedeniyle ortaya çıkan tıkanıklıklar,

·      Temizlik bezi ve sünger gibi cisimlerin gidere atılması,

·      Katı cisimlerin gidere atılması.

Tüm bu faktörler tıkanıklıkların nedenleri olarak kabul edilmektedir. Bu çerçevede tıkanıklığa yol açacak faktörlerden kurtulmak adına daha dikkatli kullanımlara başvurmak gerektiği unutulmamalıdır. Aksi takdirde kırmadan boru tıkanıklığı hizmetine ihtiyaç daima söz konusu olacaktır.

Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanan borularda tıkanıklığın üstesinden gelmek istiyorsanız dikkat edeceğiniz en önemli husus doğru tekniği benimsemek olmalı. Aksi takdirde borulara zarar vermeniz ve problemlerle karşı karşıya kalmanız söz konusu olabilecektir. Bu durumda tıkanan borulara yönelik en başarılı tekniklerin neler olacağına daha yakından bir göz atalım!

Pompa ile Boru Tıkanıklığı Açma

Pompa, borularda yaşanacak tıkanıklığı ortadan kaldırmak adına tercih edilebilecek en ideal seçeneklerden bir tanesidir. Boruların gidere yakın tarafında yaşanan tıkanıklık nedeniyle ortaya çıkan soruna müdahale için pompa kullanılması mümkündür. Ancak pompa kullanmak kalıcı bir etki ortaya çıkarmayacağından sonuçları bilerek hareket etmek en önemli husustur. 

Pompa ile tıkanıklık açma basit ve çok ciddi olmayan sorunlar için söz konusu olmaktadır. Bu nedenle de sıradan bir tıkanıklık görülmüşse öncelikle pompa kullanmak faydalı olacaktır. 

 

Tel ile Tıkalı Boru Açma 

Tıkanıklık ortaya çıkan borularda tercih edebileceğiniz uygulamalardan bir tanesi de tel kullanarak tıkanıklığı açmaktır. Ancak bu yöntem riskli bir alternatif olduğundan tıkalı boruyu açarken boruya zarar vermemeye önem vermelisiniz. Bu uygulama için öncelikle bir tel tedarik etmeli ve telin uç kısmına küçük bir bez parçası bağlamalısınız. Bez parçası telin boruya zarar vermesine engel olacaktır.

Uçuna bez parçasını sıkıca bağladığınız teli giderin içine ittirerek tıkanıklığı ortadan kaldırabilirsiniz. Bu sayede suyun giderden akması ve boruda meydana gelen tıkanıklığın ortadan kalkması da mümkündür.

Kimyasal Maddelerle Tıkanıklık Açma

Kimyasal maddelerle tıkanıklık açma zaman zaman tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir. Suyun giderden akmaması nedeniyle ortaya çıkan olumsuzluğa kimyasal maddelerin etkisini kullanarak müdahale etmek gerekir. Kimyasal maddelerin gidere boşaltılması neticesinde tıkanıklığa neden olan unsurların hacimce küçülmesi söz konusu olur. Böylelikle tıkanıklık da ortadan kalkar.

Kimyasal madde kullanımı genel manada tıkayıcı maddelere yönelik olduğundan insan sağlığına ve borulara yönelik bir zarar oluşturmaz. Ancak kısa süreli bir çözüm sağlaması nedeniyle de tekrar tekrar tercih edilmek durumundadır.

Kırmadan Boru Tıkanıklığı Açma

Kırmadan boru tıkanıklığı açma işlemleri sayesinde kaliteli bir sonuca ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz? O halde kaliteli bir çözüm elde etmek adına ekibimizle iletişime geçmelisiniz. Borularınızda ortaya çıkan bir tıkanıklık sorununu teknolojik cihazlar kullanarak ortadan kaldırıyoruz. Üstelik sadece tıkanıklık açma değil tıkanıklığa neden olan unsurları da çıkararak daha kaliteli bir çözüm sunmayı başarıyoruz.

Siz de tıkanıklık sorunlarını düşünerek ekibimizden profesyonel destek alabilirsiniz. Bu sayede hem borularınızla alakalı sorun yaşamaz hem de ortaya çıkabilecek bütün problemlere karşı önlem alma şansına sahip olabilirsiniz.

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz