Kanalizasyon Rögar Açma - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Kanalizasyon Rögar Açma

Kanalizasyon Rögar Açma

Rögar tıkanıklığı toplu yaşam alanlarında ortaya çıkan en büyük altyapı problemlerinden bir tanesidir. Pis suların bir kanalizasyon hattı boyunca ilerleyerek rögarda birikmesi gerekirken çeşitli faktörler nedeniyle tıkanıklık meydana gelmesi mümkündür. Tıkanıklığın yaşanması toplumsal anlamda ciddi problemleri beraberinde getirirken yaşam alanlarını da etkiler. Bu çerçevede rögar tıkanması ile alakalı olarak kaliteli bir çözümden faydalanabileceğinizi unutmamalısınız. Kanalizasyon ve rögar açma deneyim ve özel cihazlara sahip olmayı gerektiren hassas bir iştir. Kanalizasyon ve rögar açma hizmetimizi sizlere sunarak, bireysel müdahaleler ile çözüm bulamadığınız ve teknik desteği gerektiren kanalizasyon ve rögar tıkanma sorunlarını ortadan kaldırıyoruz. Taşmalara sebep olabilecek, çevreyi ve insan sağlığını etkileyen kanalizasyon ve rögar tıkanmalarını, Demirtürk tesisat profesyonel ekibimizin yer aldığı kameralı cihazlar ile görüntüleyerek, robot teknolojisi ve basınçlı su cihazları ile sadece dakikalar içerisinde hiçbir yere zarar vermeden açıyoruz.

Kanalizasyon rögar tıkanması sorunu ortaya çıktığında bu sorunun üstesinden gelebilmek adına dikkat edilmesi gereken en önemli husus kullanılacak yöntemlerdir. Zira yöntem sonuçları doğrudan etkiler ve kaliteli çözümlere kapı aralamayı sağlar. Bu çerçevede kanalizasyon rögar açma hizmetlerinde sizi nelerin beklediğine bir göz atmalısınız.

Kanalizasyon / Rögar Nedir? Neden Tıkanır?

Rögar, kanalizasyon sularının biriktiği ve pis suların bulunduğu noktadır. Belediyenin tesis ettiği rögarların yanı sıra apartman ve sitelere ait rögarlardan söz etmek de mümkündür. Nitekim buralarda ortaya çıkan tıkanıklık apartman sakinlerini doğrudan etkileyen bir durumdur. Rögarın tıkanması tuvalet, lavabo ve gider tıkanıklıklarının ortaya çıkmasına neden olur. Bu durumda tıkanıklıkları önlemek adına titiz bir şekilde davranmakta fayda vardır.

Rögar tıkanmasına neden olan faktörlere bakıldığında en çok dikkat çeken hususların aslında yaşam alanlarında gidere atılan tıkayıcı unsurlar olduğu bilinmektedir. Bu çerçevede rögar tıkanıklıklarına neden olan faktörler şu şekildedir;

·       Kanalizasyon ve rögar tıkanıklığı sorunları genel bir sorundur. Sadece evinizin veya iş yerinizdeki pimaş tıkanıkları ile ilgili değildir. Oturduğumuz apartmanın gider borularına atılan atık maddeler dairemize ait gider borularını tıkamasa bile ilerleyen zamanlarda birikme sonucunda kanalizasyon tıkanmalarına neden olabilir.

·       İş merkezlerinin veya oturduğumuz binaların kanalizasyon boruları eğim verilerek yapılmalıdır. Pimaş borularda yeteri kadar eğim yoksa pis sular boruların içinde birikmeye başlar. Boruların içinden gitmeyen su atıkları biriktirerek kanalizasyon tıkanmasına yol açar.

·       Ucuz işçilik ile yapılan kanalizasyon ve rögar hatları maalesef ucuz malzemeler ile yapılır. Kanalizasyon ve rögar hattında kullanılan ucuz malzemeler yıllar geçtikçe çatlamaya veya kırılmaya başlar. Malzemeler kırılınca da hattınızda çökme olur ve kanalizasyon ve rögar tıkanıklığı ortaya çıkar.

·       Apartmandaki dairelerin gider borularına atılan atık cisimler kanalizasyon tıkanıklığına sebep olabilmektedir. Aynı zamanda lavabolara dökülen atık maddeler ve yağlar da kanalizasyon ve rögar tıkanıklığına sebep olabilmektedir. Kanalizasyon ve rögar borusu içinde toplanan atık yağlar, boruya yapışarak boruyu daraltır ve atıkların geçmesini zorlaştırır ve bu durum kanalizasyon tıkanıklığına sebep olur.

·       Betondan yapılan kanalizasyon hatları yapılırken tam oturduklarına dikkat edilmelidir. Beton kanalizasyon borularını tam oturmaması durumunda ek yerlerinden giren toprak, taş gibi cisimler kanalizasyon tıkanmalarına neden olur.

·       Kanalizasyon kuyularına dolan suların boşaltımı yapılmadığında tıkanıklığa sebep olabilir.

·      Tuvalete atılan tuvalet kâğıdı gibi suda çözünmesi imkânsız unsurlar,

·      Yağ gibi jel yapısına sahip sıvılar,

·      Yemek artıkları,

·      Katı maddeler,

·      Kıl ve tüy gibi biriktiğinde tıkayıcı özelliklere sahip unsurlar,

·      Plastik parçalar,

·      Çimento artıkları ve toprak.

Bu unsurları dikkate alarak beklentilerinize cevap verebilir ve en kaliteli çözümlerden faydalanabilirsiniz. Tıkayıcı unsurlardan uzak durmanız sayesinde site rögarında tıkanıklık görülme ihtimali düşeceği gibi rögar açma hizmetine de başvurmazsınız.

Rögar Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Rögarlar toplu yaşam alanlarının en önemli çözümlerinden bir tanesidir. Bu yönüyle kaliteli bir alternatif sağlarken pis suların biriktiği kullanışlı bir alan da vadeder. Ancak burada yaşanan tıkanıklığın ortaya çıkardığı sorunlar ciddi manada fazladır. Tıkanıklığın vakit kaybetmeden açılması ve kaliteli bir şekilde çözüme kavuşturulması adına profesyonel destek almak şarttır. Bu çerçevede ne tür hizmetlerden faydalanılabileceğine göz atmak gerekir. 

Kameralı Görüntüleme Cihazı ile Tıkanıklık Tespiti

Rögar tıkanıklıklarının neden meydana geldiği ve sorunun nasıl çözüleceğine dair titizlik ön planda olmalıdır. Zira sorunun neden kaynaklandığını bilmeden çözüme başvurmak temel manada çözümsüzlüğü doğurur. Profesyonel ekibimiz tarafından gerçekleşen kontroller çerçevesinde kameralı tespit işlemleri gerçekleştirilmektedir. 

Tespit işlemlerinin tamamlanması sonrasında rögar tıkanıklığının nasıl giderileceğine dair yöntemler üzerinde durulur. Çünkü her tıkanıklığın niteliği ve çözüm yolu aynı olmayabilmektedir. Bu durumda en başarılı yöntem belirlenerek daha ideal bir sonuca ulaşmak adına hareket edilmelidir. Profesyonel ekibimizin tercih ettiği tıkanıklık açma yöntemleri hem daha kaliteli sonuçlar hem de daha az sorun anlamı taşır. 

Robotla Rögar Tıkanıklığı Açma

Robot kullanarak rögar tıkanıklığı açma sorunlarından faydalanmak istediğinizde dikkat edilmesi gereken en önemli husus zamanında müdahaledir. Çünkü rögarın tıkanmasının üzerinden günler geçtikten sonra çözüme başvurulması giderden geriye doğru akan suların yaşam alanlarına zarar vermesine yol açar. Zira rögar tıkanıklıklarında suyun akmıyor olması geriye doğru gelmesine neden olur.

Robotla tıkanıklık açma işlemlerinde öncelikli olarak incelemeler yapılır ve robotun rögara müdahalesi başlar. Müdahale tıkanıklık durumuna bağlı olarak farklı sürelerle devam eder. Tıkanıklık açıldığında suyun akışı düzenli bir şekilde olurken tıkanıklığa yol açan unsurların çoğu da çıkarılır. Söz konusu yöntem kaliteli bir çözüm için en ideal olandır.

Profesyonel Kanalizasyon Rögar Tıkanıklığı Açma

Kanalizasyon rögar tıkanıklığı giderme işlemlerinden faydalanmak istediğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli husus hizmetin profesyonel bir şekilde sunuluyor olmasıdır. Bu çerçevede tıkanıklığın giderilmesi adına ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel bir yaklaşımla hareket eden tıkanıklık açma ekibi teknolojik cihazlardan faydalanarak sizlere destek olur. Bu çerçevede amaç tamamen profesyonel bir sonuca ulaşmaktır.

Kanalizasyon rögar tıkanıklığı sorunlarının üstesinden gelmek istediğinizde size en uygun seçenekleri değerlendirmeniz şarttır. Aksi takdirde sorunun kalıcı olarak çözümlenmesi pek de mümkün olmaz. Bu durumda ekibimizden destek alarak gerekli çözümlere başvurmayı unutmamalısınız. Avantajlı bir çözüm için vakit kaybetmeden Demirtürk tesisat ile iletişime geçin!

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz