Kameralı Robotla Kanalizasyon/Rögar Tıkanıklığı Açma - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Kameralı Robotla Kanalizasyon/Rögar Tıkanıklığı Açma

Kameralı Robotla Kanalizasyon/Rögar Tıkanıklığı Açma

Kanalizasyon ve Rögar tıkanıklıkları meydana gelen en önemli problemler arasında yer almaktadır. Bireylerin çeşitli ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlayan kanalizasyonların tıkanması birçok sorunu beraberinde getirir. 

Tıkanmış giderler yavaş boşalır ya da tıkanmış giderler hiç tahliye etmez.  Konut sakinlerinin karşılaşacağı en yaygın tesisat sorunlarından bir tanesidir. Tıkanmanın ciddiyetine bağlı olarak, tedavi edilmediğinde tahliye hatlarınız evinize geri yüklenebilir ve sonuçta mülkünüzde çok maliyetli su hasarına neden olabilir.

Tıkanmış giderlerle ilgili sürekli sorun mu yaşıyorsunuz? Diğer her şey başarısız olduğunda, yaşadığınız sorunları belirlemenize ve çözmenize yardımcı olması için bir kamera tahliye denetimi gerekebilir. Bu noktada detaylı ve profesyonel bir şekilde bilgi almak için Demirtürk tesisatı tercih edebileceğinizi unutmayın.

Kamera Drenaj Muayenesi

Kameralı tahliye incelemeleri, sorunlu tıkanmış tahliyelerin temel nedenini tespit etmeye yardımcı olur. Tesisat teknisyeninin, iç mekan drenaj borularının yanı sıra yeraltı kanalizasyon hatlarının gerçek zamanlı görsel görüntüsünü elde etmek için ucunda bir video kamera bulunan esnek bir fiber optik kabloyu drenaj sisteminize ittiği bir süreçtir. Bunu yaparak, yalnızca tıkanıklığın nedenini belirlemeye yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda sorunu çözmek için bir plan oluşturmamızı sağlayan boruların durumunu da belirler. Sıhhi tesisat sisteminizin boşa gitmesine izin vermeyin! Randevu almak için bugün bizi arayın .

Tıkanan Kanalizasyonların ve Drenaj Tıkanmalarının Yaygın Nedenleri

Tıkanıklıkların meydana gelmesinde aşağıdaki hususlar son derece etkilidir. 

Yağ ve yemek artıkları

Bir mutfak lavabo giderine sıcak yağ döküldüğünde, yavaş yavaş soğuyarak borularınıza yapışacaktır. Gıda gresleri, drenaj sisteminizin fazla mesai yapmasını engelleyecek ve yemek artıkları sadece tesisat kabusuna eklenecektir.

 

Saç telleri

Tıkanmış banyo lavaboları, küvetler ve duş giderleri genellikle açıkta kalan tahliye açıklıklarında meydana gelir. Ne kadar dikkatli olursak olalım, her gün birçok gevşek saç giderden yıkanır. Sabun köpüğü ve diğer ürünler, gevşek saçlarla birlikte yıkandığında, hızla tüylü, tüylü bir yumru halinde toplanır.

Bebek mendilleri ve kağıt havlu

Bebek mendilleri ve kağıt havlular, yıkanabilir olarak kabul edilseler de tıkanmış giderinizin ana nedeni olabilir. Bu malzemeler ıslandığında, yalnızca bir araya toplanmakla kalmaz, aynı zamanda kanalizasyonda kalan herhangi bir şeye de yakalanırlar.


Oyuncaklar ve küçük nesneler

Çocuklar (ve yetişkinler) banyo yaparken banyoya küçük nesneler ve oyuncaklar alırlar. Bununla birlikte, küçük parçaların kırılması ve sonunda yıkanarak tıkanmış kanalizasyona yol açma olasılığı yüksektir.

Ağaç kökleri ve yaprakları

Ağaç kökleri, ana kanalizasyon tahliye hattınızda delinebilir ve büyüyebilir. Bu tipik olarak, bir ağaç nem aradığında ve drenaj sisteminin yakınında olduğunda meydana gelir. Aynı kökler, kanalizasyona atılan/yıkanan herhangi bir öğeyi kesinlikle yakalayacaktır.

Kanalizasyon Tıkanıklıkları Nasıl Anlaşılır?

Sıhhi tesisatınız söz konusu olduğunda, kanalizasyon kesinlikle büyük bir öneme sahiptir. Evinizden veya binanızdan atıkların topluluğun kanalizasyon yönetim ve arıtma sistemine alınmasında hayati bir rol oynayan kanalizasyon hatları, borular ve kanalizasyonlardır. Peki ya tıkanmış bir kanalizasyon tahliyesiyle uğraştığınızdan şüpheleniyorsanız?

Kendiniz deneyebileceğiniz bazı yöntemlerle kanalizasyon giderinin tıkanıklığını nasıl açacağınıza geçmeden önce, gerçekten tıkanmış bir kanalizasyonla uğraşıp ilgilenmediğinizi daha iyi anlayalım:

Birden fazla tesisat armatürünüz aynı anda yedekleniyorsa, bu tıkanmış bir kanalizasyon tahliyesinin kesin bir işaretidir. Tuvalet muhtemelen etkilenir. Ancak duşlar ve banyolar dahil olmak üzere diğer alçak armatürlerinizden herhangi biri veya tümü de olabilir.

Tuvaletiniz düzgün bir şekilde sifonu çekmiyorsa (ya da hiç sifon çekmiyorsa), burada bahsettiğimiz sıra dışı tesisat davranışlarından biri budur. Ayrıca, tıkanmayı açan kanalizasyon borularına bakmanız gerektiğinin göstergesi budur. Aynı zamanda yedeklenen atık sulara, artan su seviyelerine veya çamaşır makineleri gibi cihazları çalıştırırken tahliye sorunlarına bakmanız gerektiğinin bir göstergesi olan tanıdık olmayan sesler duyabilirsiniz. 

Profesyonel Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Firmamız sahip olduğu profesyonel ve alanında deneyimli kadrosu ile sizlere en iyi şekilde hizmet veriyor. Profesyonel kanalizasyon tıkanıklığı açma hizmetimizden yararlanmak için doğru adrestesiniz. Hemen Demirtürk tesisat ile iletişime geçerek bu alanda bilgi edinebilirsiniz. 

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz