HİDROFOR TAMİRİ - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

HİDROFOR TAMİRİ

HİDROFOR TAMİRİ

Hidrofor tamiri, su basıncının yeterli olmadığı alanlarda kullanılan hidrofor ile alakalı en önemli çözümlerden bir tanesidir. Bu yönüyle hidrofor konusunda profesyonel destek alarak kaliteli bir çözüme odaklanmak istiyorsanız yapmanız gereken sadece profesyonel hizmetlerimizden yararlanmaktır. Binalarda, iş yerlerinde ve evlerinizde kullanacağınız hidroforlarınızın tamiri ve bakımını, Demirtürk tesisat garantisiyle güvence altına alın. O halde kaliteli bir süreç için sizi bekleyen detaylara daha yakından bir göz atalım!

Hidrofor Nedir?

Hidrofor, su kullanımının basınç eksikliği nedeniyle sorunlu olduğu alanlarda basınç değerinin yükseltilmesini sağlayan bir ekipmandır. Basıncın arttırılması sayesinde su daha yüksek noktalara ulaşarak kullanıma sunulmaktadır. Halk arasında suyun basınçlandırılması şeklinde isimlendirilen hidrofor; yüksek katlı binaların vazgeçilmezlerinden bir tanesidir. 

Kullanım alanları çok çeşitli olan hidrofor suyun geçtiği bir sistem ve mekanik özelliklere sahip bir ekipmandır. Bu yönüyle de kullanışlılık açısından maksimum manada fayda sağlar. Avantajlı bir kullanım sunması ve insan yaşamını kolaylaştıran etkilerinin de bulunması nedeniyle hidroforda yaşanan sorunların üstesinden gelmek şart. O halde hidrofor arızalarında tamir sürecinin nasıl gerçekleşeceğine daha yakından bir göz atmakta yarar var!

Hidrofor Çalışmıyorsa Ne Yapmak Gerekir?

Hidrofor çalışmaması bir bina için en ciddi sorunlardandır. Çünkü hidrofor devre dışıysa bu durumda su kullanımı da söz konusu değildir. Peki, sorunu çözmek adına bakılması gereken noktalar nelerdir? İşte hidroforla alakalı en ciddi sorunlar!

  • Elektrik bağlantılarından kaynaklanan bir problem olabilir,
  • Sigorta kaynaklı sorunlar ortaya çıkabilir,
  • Su deposunda yeteri kadar su olmayabilir,
  • Hidrofor motoru yanmış olabilir,
  • Hidrofor parçalarından birinde arıza ortaya çıkmış olabilir.

Nedenleri farklı olmakla birlikte hidroforun çalışmaması bina sakinleri açısından çok ciddi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle de hidrofor tamiri çok önemli konulardan bir tanesidir. Profesyonel bir hidrofor tamir süreci ile birlikte hem kaliteye hem de kullanışlılığa kapı aralamak mümkün.

Hidrofor Gürültülü Çalışıyorsa Ne Yapmalı?

Hidroforlarda problemlerle karşılaşmak çoğu zaman su ihtiyacını karşılayamamaya neden olur. Bu konuda en ciddi problemlerden biri de gürültülü çalışmadır. Çünkü gürültülü çalışma hem kullanım esnasında sorunlara yol açar hem de kullanıcıların rahatsız olmasına neden olur. Peki, hidroforun gürültülü çalışması neden kaynaklanır?

  • Pompa seçimi doğru yapılmamış ve pompanın basınç değerleri doğru ayarlanmamışsa hidrofor gürültülü çalışır,
  • Pompadan kaynaklanan sesin olabildiğince engellenmesi adına plastik bağlantı parçalarının kullanılması sesin düşmesini sağlar,
  • Pompanın titreşim nedeniyle zeminde ortaya çıkardığı gürültüyü engellemek adına plastik takozlar kullanılmalıdır,
  • Çek valflerin yıpranma nedeniyle ses çıkarabileceği düşünüldüğünde hidrofor ile alakalı önlemlere başvurmak gerekir.

Tüm bu durumlar ve çok daha fazlası için yapmanız gereken sadece hidrofor tamiri konusunda en kaliteli alternatiflerden bir tanesini tercih etmek. Hem kaliteli hem de kullanışlı bir çözüme kapı aralamak adına ekibimizden destek alabilirsiniz.

Hidrofor Tamiri Yapılmazsa Ne Olur?

Hidrofor tamiri bir bina için en önemli konular arasındadır. Çünkü su tedarikinin yeterince başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiyor olması uzun vadede ciddi sorunları da beraberinde getirecektir. Bu nedenle de hidroforda teknik bir problem varsa kısa sürede çözülmelidir. Hidroforun arızasına müdahalede geç kalınması hidrofor tamir masraflarını arttıracağı gibi hidroforun kullanılamaz hale gelmesine de neden olacaktır. 

Tamir süreciyle müdahale etmediğiniz hidroforları değiştirmenin sizin için çok büyük maliyetler anlamına geleceğini unutmamalısınız. O halde tamiri göz ardı etmeden en kaliteli şekilde gerçekleştirmeye özen göstermelisiniz. Tamir hizmetlerinden fayda sağlamak ve kalite odaklı bir seçim yapmak adına hemen harekete geçin. 

 

Hidrofor Tamirini Kim Yapar?

Su tedarik sisteminin en önemli parçası olan hidroforda yaşanan problemleri ortadan kaldırmak adına öncelikli olarak tamir sürecinde nasıl hareket etmeniz gerektiğine karar vermelisiniz. Çünkü tamir sürecinde yaşanacak olan problem karşılaşacağınız sorunların daha ciddi boyutlara ulaşmasına neden olabilecektir. Bu durumda hidrofora yönelik tamir çözümlerinde işi şansa bırakmamalısınız.

Ekibimizden destek alarak hidroforunuzla alakalı bakım ve tamir hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Hidroforunuzun incelemesi, onarımı ve testleri yapıldıktan sonra en kaliteli çözümlerle kullanıma olanak sağlıyoruz. Böylelikle temiz su ihtiyacınızın sürekli bir şekilde karşılanmasına kapı aralıyoruz. Tamir edilmesi gereken bir hidroforunuz varsa marka ve model ayırt etmeksizin bizimle iletişime geçebilirsiniz. Size en uygun hizmetlerle kaliteden faydalanmanıza olanak tanıyoruz.

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz