Banyo Gider Tıkanıklıklarını Nasıl Açıyoruz? - Demirtürk Sıhhi Tesisat - Cihazlı Kırmadan su kaçağı bulma, tespiti ve onarımı, makine ile tıkalık açma

Banyo Gider Tıkanıklıklarını Nasıl Açıyoruz?

Banyo Gider Tıkanıklıklarını Nasıl Açıyoruz?

Banyo giderleri, ne yazık ki günümüzde sık sık tıkanıklık sorununun yaşandığı giderlerdir. Bu kapsamda banyo giderlerindeki tıkanıklığın açılması için profesyonel bir destek almak çok önemlidir. Tıkalı alanlarınız tuvalet gideri, , lavabo gideri ya da duşa kabin giderleri olabilir. Demirtürk tesisat için tıkalı alanın neresi olduğu önemli değildir.  Firmamız öncelikle tıkalı olan gideri nelerin tıkadığını tespit edebilmek için robot kameraları borulardan içeri gönderir, daha sonrasında hızlı bir şekilde görüntüler uzmanlarımızın ekranlarına yansıtılır. Bu cihazlar sayesinde tıkayan tüm nesneler tek tek görüntülenir ve sizlere raporlanır. Teknolojik kameralardan alınan görüntüler sayesinde çalışmaları hızlandıran ustalarımız, tıkanıklık açma cihazı ve yıkama makineleri ile tıkanan bölgeyi en kısa sürede açmayı başarır. Kırmadan dökmeden herhangi bir tadilat gerektirmeden kısa sürede problemi ortadan kaldırırız. Ancak öncelikle banyo giderindeki tıkanıklıkların nasıl oluştuğunu incelemek daha doğru olacaktır.

Banyo Gider Tıkanıklıklarının Nedeni

1. Saç

Saç, insan veya hayvan kürkü, tıkanmış giderlere önemli bir katkıda bulunur. Duş alırken veya küveti kullanırken saçlarınız dökülebilir ve tuvalet giderini tıkayabilir. Ayrıca banyo lavabonuzu da yavaşlatabilir. En kötü yanı ise gres veya başka herhangi bir yapışkan madde ile birleşerek tıkanıklık oluşturmasıdır.

Drenajların temiz olmasını sağlamak için ilk etapta kılları tutabilecek drenaj koruyucuları ekleyerek bunların oluşmasını engellemelisiniz. Bu tahliye korumalarını düzenli olarak temizlemelisiniz. Sıhhi tesisatınıza zarar verebileceğinden ticari tahliye temizleyicileri kullanmamanız önemlidir. Bunun yerine profesyonel bir servisi arayın.

2. Kir

Çoğu zaman, lavabomuzdaki her şeyi yıkayarak hata yaparız. Kanalizasyon ve boruların her türlü malzemeyi yıkamak için orada olduğunu düşünüyoruz. Ancak bu doğru değil. Fazla kir birikebilir ve giderinizi tıkayabilir. Ayrıca saç veya diğer yağlı maddelerle birleşebilir ve borularınızı tıkayabilir. Böyle bir durumda profesyonel bir kanalizasyon temizleme hizmeti yardımcı olabilir. Gidere akmasına izin vermeden önce giysilerinizden, vücudunuzdan vb. fazla çamuru/kiri durulamanız veya temizlemeniz önerilir.

3. Mineral Oluşumu

Su farklı mineraller içerir. Sert su kötü şöhretli olabilir ve çözünmeyen mineral kütleleri oluşturabilir. Bu sürekli mineral birikintisi, kanalizasyonlarınızı kolayca tıkayabilir ve su akışını azaltabilir. Bu sorunu çözmenin bir yolu su yumuşatıcı kullanmaktır. Başka bir yol da profesyonel hizmet almaktır. Borulardaki kireci çözebilecek ve mineral birikimini giderebilecek profesyonel bir tesisatçıyı arayın.

4. Gıda Atıkları

Mutfak lavaboları genellikle yemek atıkları nedeniyle tıkanır. Lavabonuzun çöp öğütücüsü olsa bile yemek atıklarının boşa gitmesine izin vermeyin. Çünkü o zaman bile yağ, gres yağı veya çay yaprakları katılaşabilir ve borularınızı tıkayabilir.

Tıkanmaları önlemek için sebze, meyve, et veya tavuğun fazla yağını lavabonuzda yıkamadan önce bir kağıt mendille almalısınız. Yemek atıkları için bir kompost kutusu kurun. Tıkanmalar devam ederse, kanalizasyon temizliği için bir uzmana başvurun.

5. Sabun

Sabunun borunuzda da tıkanmalara neden olabileceğine inanmak zor. Ama ne yazık ki, bu doğru. Sabunlar zamanla birikebilen yağ ve minerallerden oluşur. Bu sabun kalıntısı veya sabun köpüğü olarak bilinir. Çamaşırlarınızı, banyonuzu ve duş giderlerinizi tıkayabilir. Ayrıca sabun köpüğü sıklıkla saç ve mineral birikimi ile birleşerek kanalizasyonların ciddi şekilde tıkanmasına neden olur. Tıkanmış giderleri önlemek için sabunsuz yıkamalar kullanmalısınız. Bunun dışında, sabun birikimi izlerini gidermek için basınçlı temizlemeyi de tercih edebilirsiniz. Ancak işi sizin yerinize halletmek için profesyonel bir servisi aradığınızdan emin olun.

 

6. Küçük Nesneler

Küçük nesneler bir şekilde kanalizasyona giden yolu bulur. Örneğin, çocuğunuzun oyuncak arabası veya kalemi. Bunlar çöp kutusuna atılması gereken nesnelerdir, ancak yanlışlıkla dışarı atılırlar. Bu sorunu önlemek için dikkatli olun ve çocuklarınızı tuvalet armatürleri konusunda eğitin. Banyonuz ve mutfak lavabonuz için bir lavabo koruyucu kullanabilirsiniz. Eğer nesne sıkıca sıkışmışsa,  herhangi bir gecikme olmadan kanalizasyon temizliği için profesyonel bir tesisatçı çağırın.

 

Banyo Gider Tıkanıklıkları Nasıl Açılır?

Banyo gider tıkanıklıklarının açılması için bireyler kendileri de bazı yöntemleri deneyebilir. Ancak söz konusu tıkanıklıkların en iyi şekilde ortadan kalkması ve herhangi bir sorun oluşturmaması için banyo gider tıkanıklıklarının alanında profesyoneller tarafından çözülmesi gereken bir sorun olduğundan bahsedebiliriz.

Tüm hakkı saklıdır.
X

Son Gezdikleriniz